Kwiaty dobre na każdą okazję

Kwiaty są jednym z bardziej uniwersalnych prezentów jakie możemy komuś podarować. Świetnie sprawdzają się z różnych okazji i dla różnych osób. Nic więc dziwnego, że w momencie, gdy mamy kupić jakiś podarunek to nasze myśli od razu zaczynają krążyć właśnie względem kwiaciarki. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kwiaty mimo że są takie popularne i często je sobie wręczamy to i tak mają one pewne zasady, którymi należy się kierować. Jeżeli z jakiegoś powodu nie dobierzemy ich poprawnie to może oznaczać to faux pas, czyli gafę. Są takie gatunki kwiatów, które zarezerwowane są wyłącznie na specjalne okazje i nie powinniśmy ich wręczać w innych sytuacjach. Są również takie, które ściśle wiążą się z danym wydarzeniem i to właśnie one są świetnym wyborem, który możemy zastosować przy nadarzającej się okazji. Niestety przeciętna osoba nie ma wiedzy na temat kwiatów i często mamy problem z tym, żeby wybrać odpowiednią wiązankę z kwiatów.

Kwiaciarnia

Nie musimy się na tym znać, bo przecież możemy skorzystać z porady osoby sprzedającej. Ludzie, którzy pracują w kwiaciarniach mają dużą wiedzę na ten temat i chętnie podzielą się z nami jeżeli sformułujemy nasze oczekiwania. Wystarczy, że powiemy z jakiej okazji chcemy kwiaty, jakie mamy relację z tą osobą oraz jaką kwotę możemy przeznaczyć na ten cel. nie bójmy się – zostanie przedstawionych nam przynajmniej kilka propozycji i ostatecznie to my będziemy mogli wybrać. Bardzo ważne są stosunki jakie łączą nam z osobą, która będzie obdarowywana. Nie tylko sama okazja ma znacznie. Inny bukiet kupimy z okazji urodzin mamy, a inny z powodu urodzin żony. Pamiętajmy o tym, bo w przeciwnym razie możemy postawić taką osobę w nie do końca komfortowej sytuacji. Jest to dla nas ważne i musimy mieć tego pełną świadomość, prosty wybór kwiatów wcale nie jest taki łatwy jak się wielu wydaje. Z pomocą florysty będziemy mieli większe szanse na to, że wpasujemy się w gust osoby obdarowywanej.

Tulipany (sxc.hu)
Tulipany (sxc.hu)

Kwiaty z dostawą

W ostatnich latach możemy skorzystać również z innych ciekawych możliwości. Od tej pory nie musimy już wręczać bukietów osobiście, a możemy wynająć osoby, które zrobią to za nas. Z takiego rozwiązania powinniśmy korzystać jednak tylko wtedy, gdy nie możemy zrobić tego samodzielnie, bo np. przebywamy w innej miejscowości. Nie wolno w ten sposób się wyręczać jeżeli bez problemów moglibyśmy zrobić to sami. Jest to odbierane za w złym tonie i niekiedy nawet jako zachowanie obraźliwe. Natomiast jeżeli przebywamy na drugim końcu kraju i chcemy, aby bliska nam osoba dostała bukiet to nie ma najmniejszego problemy, aby wykorzystać e-kwiaty. W ten sposób sprawimy jej przyjemność i to mimo tego, że fizycznie nas tam nie będzie. W tej kwestii liczy się przede wszystkim pamięć. Coraz więcej kwiaciarni otwartych jest również nocą lub przynajmniej oferują możliwość odbioru kwiatów o dowolnej porze. Jest to świetny pomysł, ponieważ niezależnie od naszych planów jesteśmy w stanie podarować swojej wybrance piękną wiązankę kwiatów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat