Anonimowość w internecie

Żyjemy w czasach gdzie internet jest na pierwszym miejscu. Przemierzając pieszo ulice miast widzimy ludzi, którzy ciągle patrzą się w telefon. Przez to zapominamy o prawdziwym życiu i łączymy je ściśle z portalami społecznościowymi. Do tego dochodzą jeszcze inne rozrywki, takie jak chociażby gry internetowe. Wystarczy tak naprawdę założyć sobie konto i mamy dostęp do wielu ciekawych funkcji związanych z internetem. Przez to odnosimy wrażenie, że jesteśmy w internecie poniekąd anonimowi i zaczynamy sobie pozwalać na zbyt wiele.

Gry sieciowe

Gry, w które gramy przez sieć są miejscem przelewania ogromnej ilości nerwów i agresji. To ogromny problem obecnych czasów, a zwłaszcza wśród młodzieży. Ludzie dorośli obchodzą się z grami mając należyty dystans do samej rozgrywki. Niestety często zdarza się, że jesteśmy wirtualnymi przeciwnikami jakiejś grupy młodzieży, która nie oszczędza wulgaryzmów w naszą stronę. Co ciekawe takiej agresji nie spotkamy nawet na ulicy, więc internet jest miejscem wyjątkowo burzliwym. To głównie dlatego, że siedząc za klawiaturą w swoich czterech ścianach czujemy się bezpieczni, bo przecież druga osoba nie zrobi nam krzywdy.

w internecie nigdy nie jesteśmy anonimowi (pixabay.com)

Konsekwencje

Wiele osób, a zwłaszcza młodzieży myśli, że mogą bezkarnie obrażać w internecie kogo popadnie. W grach jest to najprostsze, bo posługujemy się danymi, które na ogół do nas nie prowadzą. Postać nazywa się w taki sposób jak ją nazwaliśmy, a jedyny związek z nami może mieć adres mailowy. Niestety tak to widzimy my, użytkownicy. Powiadamiając odpowiednie służby będziemy w stanie dotrzeć do osoby, która tak bardzo uprzykrzała nam życie. Wszystko za pomocą adresu IP, który jest swego rodzaju lokalizacją. Z pomocą służb można na tej podstawie dotrzeć do agresywnego internauty i urządzić mu wizytę jedyną w swoim rodzaju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat