Bezpieczeństwo domu w budowie

Wiele osób wprowadza się do własnego domu jeszcze zanim jego budowa uleganie całkowitemu zakończeniu. Jest to do pewnego stopnia zrozumiałe, ponieważ każdy z nas chce mieszkać w swoim nowym domu jak najszybciej. Dodatkowo w ten sposób możliwe jest minimalizowanie kosztów, ponieważ przecież większość osób musi opłacać jeszcze mieszkanie, w którym żyło do tej pory. Możliwość przeprowadzenia się do własnego domu oznacza, że nie będziemy musieli płacić czynszu, bo zamieszkamy w końcu na swoim. Takie rozwiązanie posiada jednak pewne wady, które mogą powodować dość spore zagrożenie dla naszej rodziny. Jeżeli dom nie jest wykończony i tak naprawdę w dalszym ciągu jest placem budowy to musimy się liczyć z tym, że może on nie być szczególnie bezpieczny. Zagrożeniem będą te elementy, które nie zostały w żaden sposób wykończone i są jeszcze w fazie budowy. Mogą to być wszelkiego rodzaju wystające pręty czy zbrojenia.

Bezpieczeństwo

Jednym z największych zagrożeń jest balkon, który z reguły wykańcza się dopiero w momencie, gdy budynek jest już wykończony z zewnątrz. Przez ten cały czas jest on właściwie niewykończony i tak naprawdę bez żadnej barierki. Jeżeli posiadamy dzieci to musimy bardzo uważać, aby nie wypadły one przez niego. Często bawią się one bez większego opamiętania i po prostu może dojść do tego, że któreś z nich może nie zauważyć braku barierki i spaść z dużej wysokości. Musimy o tym wszystkim pamięta, bo w innym razie narazimy ich na poważne problemy, nad którymi nie uda się nam zapanować.

Budowa domu (sxc.hu)
Budowa domu (sxc.hu)

Zagrożenia

Takim problemom można zapanować. Wystarczy zamontować jedynie balustrady ze stali nierdzewnej, które zabezpieczą wszystkie rzeczy, które mogą powodować tego rodzaju problemy. Jest to dla nas rzeczą ważną, o której powinniśmy pamiętać. W innym razie może okazać się, że będą pojawiały się problemy, których tak po prostu nie będziemy w stanie przezwyciężyć. Nie są to drogie elementy, o której i tak będziemy musieli się postarać. Dom wykończony będzie jednie wtedy, gdy cała elewacja będzie ukończona. Dlatego czasami lepiej jest kupić dany element wcześniej i nie martwić się o to, że może on powodować zagrożenie u dzieci czy też u pozostałych domowników. Uważajmy też na pozostałe zagrożenia, które w niewykończonym domu mogą się zdarzać na każdym kroku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat