Bezpieczny i ogrodzony dom

Dla właścicieli domów prywatnych jedną z ważniejszych rzeczy jest zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Wiadomo, że osamotnione domy, które położone są blisko lasów są częstym celem włamywaczy. Dlatego jeżeli mieszkamy w podobnej okolicy to powinniśmy zrobić wszystko, aby tylko zabezpieczyć się na wypadek takiej ewentualności. Obecnie mamy jednak całkiem spore możliwości, aby dostosować dom do własnych potrzeb. Jest wiele systemów bezpieczeństwa, które pozwolą nam na ochronę przed „niepowołanymi gośćmi”. Przede wszystkim mamy możliwość zastosowania drzwi, które będą wyposażone w system przeciwwłamaniowy. Dzięki temu otworzenie drzwi za pomocą wytrychu lub ich wyważenie nie będzie możliwe. Przynajmniej nie w tak krótkim czasie. Wprawdzie jest możliwość wybicia okna i wejście tą stroną, ale spowoduje to powstanie całkiem dużego hałasu i może spowodować, że sąsiedzi usłyszą takie działania. Oczywiście lepiej jest wyposażyć dom w specjalne okna, które są zapobiegają włamaniom. Wykonane są z materiałów, które są niemożliwe do łatwego stłuczenia.

Ogrodzenie

Inną ważną rzeczą będzie ogrodzenie. Jest to jeden z najbardziej podstawowych sposobów, który znany jest ludzkości. Wprawdzie jego ominięcie nie jest żadnym problemem dla złodzieja, ale zapobiega kradzieży dużych obiektów i samochodów. Konieczne byłoby jego zniszczenia, a to nie wchodzi w grę w przypadku, gdy liczą oni na duży zysk. Dlatego nawet siatka ogrodzeniowa może powstrzymać przed włamaniem na teren naszej posesji. Oczywiście istnieją znacznie lepsze sposoby, które pozwalają na ochronę przeciw włamywaczom. Będzie to chociażby zastosowanie systemu monitoringu. Jest to ważne, bo w ten sposób będziemy w stanie kontrolować wszystko co dzieje się w naszym domu i w razie potrzeby wezwać odpowiednie służby. Nie zdecydują się też na wtargniecie do takiego domu, ponieważ mogą zostać nagrani i później rozpoznani – jest to duże ryzyko.

Bezpieczny dom (sxc.hu)
Bezpieczny dom (sxc.hu)

Pies wartownik

Innym sposobem jest kupno pas obronnego, który będzie pilnował terenu posesji. Jest to bardzo skuteczna metoda, ponieważ ludzie na ogół boją się dużych zwierząt i nie zaryzykują spotkania. Mogą w prawdzie spróbować go przekonać za pomocą psich przysmaków, ale jeżeli pies będzie wyszkolony w odpowiedni sposób to nawet nie oglądnie się za jedzeniem. W takiej sytuacji będziemy mogli być pewni, że złodzieje nie zdecydują się na wejście na teren naszej posesji i nie dokonają włamania i kradzieży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat