Biuro rachunkowe – korzystać czy nie?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nie tylko z koniecznością zajmowania się wszystkimi rzeczami, które związane są z przedmiotem działalności zakładu, ale również z wieloma innymi rzeczami, które również są wymagane do tego, aby móc ją prowadzić w odpowiedni sposób. Przykładem będzie chociażby księgowość, która jest obligatoryjna, a zarazem nie może być też prowadzona przez byle kogo. Musi to być osoba, która posiada odpowiednie wykształcenie i doświadczenie i będzie potrafiła zajmować się tego rodzaju sprawami. Jeżeli będzie to osoba niekompetentna to może to spowodować tylko dodatkowe problemy, których rozwiązanie może nie być łatwe. Wiadomo, że jeżeli księgowość nie będzie prowadzona odpowiednio to zainteresuje się tym Urząd Skarbowy lub też Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W niektórych sytuacjach może zostać nałożona na nas kara, za niewłaściwe spełnienie obowiązku podatkowego. W najgorszych sytuacjach możemy też zostać oskarżeni o przestępstwa podatkowe.

Księgowość przedsiębiorstwa

Jeżeli chcemy temu zapobiec to będziemy zmuszeni do tego, aby zająć się tym w możliwie jak najlepszym zakresie. Jednym z rozwiązań jest zatrudnienie księgowej. W ten sposób będzie mogła się ona zajmować wszystkimi rzeczami, które związane są z prowadzeniem księgowości. Problem polega jednak na tym, że w przypadku niewielkich przedsiębiorstw nie będzie to zbyt opłacalne. Przede wszystkim z uwagi na to, że taka osoba nie będzie mogła wykazać się w 100%, ponieważ spaw dla księgowych nie będzie tak wiele. Przez większość czasu będziemy musieli rozdysponować inne zadania, co nie zawsze będzie dla nas korzystne pod względem finansowym. Wiadomo, że zarobki księgowej są znacznie wyższe niż najniższa krajowa – dla pracodawcy są to więc ogromne koszty.

Księgowość (sxc.hu)
Księgowość (sxc.hu)

Rachunkowość

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm, które prowadzą biuro rachunkowe Trzebinia. Działają oni na zasadzie outsourcingu, co oznacza, że ich potencjał jest tylko „wypożyczany”. Dzięki temu możemy korzystać z takich usług tylko wtedy, gdy jest to faktycznie niezbędne. W ten sposób nasze koszty mogą być też znacznie niższe niż w przypadku prowadzenia rachunkowości w naszym zakładzie. Jest to więc naprawdę jedno z najlepszych rozwiązań, które dodatkowo może być dla nas opłacalne pod względem finansowym. Nie musimy się też martwić, że będziemy mieli problemy z urzędami – wszystko zostanie wypełnione w taki sposób, jak być powinno.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

  • Bohdan Giełmen

    nie wyobrażam sobie prowadzenia firmy bez biura rachunkowego, kontakt z zusem czy us jest po prostu ostatnią rzeczą, o której myślę…

Wypowiedz się na ten temat