Czym grożą ulewne deszcze?

Dla niektórych ulewy nie są raczej niebezpieczeństwem, bo dobre umiejscowienie domu jest kluczowe przy takich zjawiskach. Jednak niektórzy mieszkają w takich miejscach, dla których ulewy mogą być poważnym zagrożeniem. Zazwyczaj pojedyncze opady nie powodują żadnych poważnych konsekwencji, ale gdy nadchodzi wiosna i razem z roztopami pojawiają się ulewne deszcze, to zaczyna się robić niebezpiecznie. W rzekach zaczyna zbierać się woda i nieraz przekracza ona stan alarmowy. Wtedy woda wylewa się ze zbiorników wodnych i zaczyna zalewać okoliczne drogi i gospodarstwa. Dla okolicznych mieszkańców jest to bardzo niekorzystne, bo przez to mogą stracić dużą część swojego dobytku, a sama woda może być również zagrożeniem dla samej ludności.

Uszkodzenia domów

Skutkiem takich właśnie ulew są między innymi zalane i uszkodzone domy. Woda najpierw wdziera się do najniższych kondygnacji, więc w większości przypadków cierpią piwnice i najniższe zabudowania. W piwnicach często jest sporo instalacji elektrycznych oraz ogrzewniczych, więc to może zostać uszkodzone. Takie podlanie domu może być także zagrożeniem dla całkowitej konstrukcji, zwłaszcza gdy jest to niezbyt wytrzymała konstrukcja. Może się wydawać, że woda nie spowoduje większych uszkodzeń, ale w przypadku wylania rzeki, tej wody może być całkiem sporo. W takich momentach ludziom pomaga najczęściej straż i wypompowuje wodę z uszkodzonych domów. Niestety straty mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy od gospodarstwa i trzeba się upominać do miejscowych urzędów.

pleśn w domu

Grzyb i pleśń w domu

Skutkiem takich ulewnych deszczy może być także pojawienie się grzyba w domu. Wbrew pozorom grzyb nie musi wychodzić tylko w takich miejscach jak łazienka. Może pojawić się nawet w salonie czy w sypialni. To poważny problem bo grzyb może zagrażać alergikom i co ciekawe nie tylko. Grzyb w domu może powodować zapalenia gardła, oskrzeli, napady astmy, a nawet może powodować zaburzenia lękowe. Dlatego właśnie trzeba się go pozbyć jak najszybciej i ustalić przyczynę jego powstania. Odgrzybianie Bydgoszcz będzie najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się samego grzyba, ale jego powód trzeba będzie ustalić samodzielnie. Najczęściej jest to zalanie pewnej części domu lub dziury w ociepleniu domu. Raz na jakiś czas można spojrzeć na ściany i zobaczyć czy nie ma na nich pleśni, bo pleśń może wyjść w każdym domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat