Na czym polega malowanie proszkowe?

Malowanie samochodów nie jest procesem zbyt łatwym. Zazwyczaj, by zrobić to dobrze, należy posiadać sporą wiedzę i jeszcze większe umiejętności oraz doświadczenie. Coraz częściej zetknąć się można z malowaniem proszkowym, które jak się okazuje jest zdecydowanie bardziej opłacalne od wszelkich innych metod. Za pomocą takiego malowania maluje się różnego rodzaju przedmioty, które tylko będą stworzone z metalu – tylko na takim materiale będzie możliwe utrwalenie farby. Bardzo często maluje się tak samochody, które służą jako forma reklamy. Wiele firm bowiem decyduje się w dzisiejszych czasach na oblepienie za pomocą różnego rodzaju naklejek czy taśm samochodu tak, by od razu było widać do jakiej firmy on należy. Jest to doskonała forma, czegoś w rodzaju ruchomej reklamy. Jednak malowanie proszkowe w takich sytuacjach jest rozwiązaniem zdecydowanie trwalszym oraz bardzie estetycznym. Malując auto w jakikolwiek sposób, warto jest zastanowić się nad tą metodą. Na czym ona więc polega?

Malowanie proszkowe jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż malowanie klasycznym lakierem (sxc.hu)
Malowanie proszkowe jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż malowanie klasycznym lakierem (sxc.hu)

Farby proszkowe i proces malowania

W przypadku malowania proszkowego wykorzystuje się farbę proszkową, która nakładana jest na powierzchnię przewodząca (metal itd.). Osadzona na powierzchni metalu warstwa farby, utrzymuje się, dzięki siłom elektrostatycznym. Zazwyczaj stosuje się dwie podstawowe metody elektryzacji oraz nakładania farby proszkowej na malowany materiał. Pierwszą z nich jest natrysk elektrokinetyczny, a drugą natrysk elektrostatyczny. Pokryte farbą, metalowe elementy nagrzewane są do temperatury od około 140 st. C do 200 st. C. Tylko dzięki temu proszek może ulec stopieniu oraz polimeryzacji. Taka powłoka jest bardzo odporna na korozję, uszkodzenia mechaniczne, chemikalia, wysoką i niską temperaturę. Dzięki pomalowaniu samochodu teko typu metodą, można naprawdę sporo zaoszczędzić. Jak wiadomo pomalowanie dokładnie całego auta jest całkiem trudne i drogie. By było ono przeprowadzone dokładnie potrzeba również sporo czasu. Dzięki wybraniu takiej metody, będziemy mogli liczyć na wyjątkową trwałość.

Farby (sxc.hu)
Farby (sxc.hu)

Malowanie posiadające szereg zalet

Takie malowanie posiada naprawdę sporą ilość zachęcających zalet. Najważniejszą z nich jest możliwość niemal stuprocentowego wykorzystania farby proszkowej. Proszek, który nie osadził się na danej powierzchni i nie został tym samym wykorzystany, można w całkiem łatwy sposób odzyskać. Każda lakiernia proszkowa Warszawa może zagwarantować naprawdę grubą warstwę malowania, dzięki czemu w łatwy sposób, dokładnie można zamaskować wszelkie niedoskonałości, które spowodowane zostały obróbką mechaniczną. Dzięki grubości tej warstwy, jest ona również bardzo trwała i solidna. Dzięki stosowaniu zamkniętych układów wentylacji w lakierniach, można całkiem sporo zaoszczędzić, na wykorzystanej energii. Dodatkowo przy malowaniu proszkowym nie mamy do czynienia z emisją do powietrza jakichkolwiek rozpuszczalników i rozcieńczalników. Sprawia to, że jest to metoda całkiem ekologiczna, przede wszystkim skuteczna i bardzo opłacalna zarówno dla lakierni, jak i klienta oraz jego samochodu.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

Wypowiedz się na ten temat