Na czym polega masaż indyjski?

Jednym z rodzajów masażu dostępnych w salonach masażu jest masaż indyjski, który jest praktykowany od niemal tysiąca lat. Celem masażu indyjskiego jest zrelaksowanie ciała i duszy za pomocą masażu szyi i głowy. Jak przeprowadza się masaż indyjski i jaki ma on wpływ na nasz organizm?

Przebieg masażu

Masaż jest wykonywany na krześle w pozycji siedzącej lub na stole do masażu w pozycji leżącej. Masażysta głaska, ugniata i rozciera części ciała osoby masowanej w kolejności ramiona, szyja, głowa i twarz. Tak przeprowadzony masaż w dobrym salonie masażu będzie miał bardzo dobry wpływ na nasze ciało ale również na nasze samopoczucie. Jakie są zalety poddania się masażowi indyjskiemu?

Zalety

Ten typ masażu ma wiele zalet dla organizmu, między innymi pozwala rozluźnić skórę głowy, utlenia mózg i wspomaga leczenie chorób skóry głowy takich jak łupież lub łysienie. Masaż indyjski pozwala na zrelaksowanie nie tylko ciała ale również i umysłu. Ponadto masaż indyjski ma dobry wpływ na zdrowie psychiczne, gdyż może znacznie zredukować stres, może pomóc w depresji i pozytywnie wpływa na koncentrację. Może również przynieść ulgę w różnych dolegliwościach, jak na przykład migrena, zapalenie zatok lub bóle szczęki, oczu lub uszu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat