Jak dbać o zwierzęta?

Zwierzęta od lat są częścią życia ludzi. Opiekujemy się tak naprawdę wieloma zwierzętami. Do najbardziej przyjaznych domowemu środowisku można zaliczyć psy i koty, z czego koty wydają się być nieco fałszywe. Ich instynkt jest ponad wszystkim i może być tak, że kot przy właścicielu będzie się zachowywał dobrze, ale gdy właściciel wyjdzie, to kot może coś zniszczyć. Dlatego te zwierzęta nie nadają się raczej do domu. Warto wspomnieć także o zwierzętach gospodarczych, które służą rolnikom nawet do teraz, chociaż to już coraz rzadszy widok. Dawniej każdy miał w gospodarstwie co najmniej jednego konia, kilka krów i sporo wieprzków.

Opieka nad psami

Pies to tak naprawdę najlepszy przyjaciel człowieka. Trudno jest znaleźć drugie zwierze, które będzie aż tak oddane właścicielowi. Niezależnie od tego jak pies zostanie wychowany, to w większości przypadków czuje szacunek do swojego pana. Poza tym cechuje go wierność i może się sporo nauczyć. Opieka nad psem wcale nie jest taka trudna, bo ogranicza się do przebywania ze zwierzakiem i dawania mu określonego rodzaju jedzenia. Psy nie mogą spożywać chociażby mleka, chyba że są nauczone od małego. Pies może przebywać bez problemu w domu i raczej nic złego nie zrobi, o ile nauczymy go załatwiać swoje potrzeby na zewnątrz. Dla przyjemności można mu kupować różnego rodzaju ciastka i przekąski, aby służyły jako nagroda. W ten sposób można psa wiele nauczyć.

zwierzęta gospodarcze (pixabay.com)

Zwierzęta gospodarcze

Trudno już tak naprawdę spotkać zwierzęta gospodarcze i ogólnie rolników na polskich wsiach. Stało się to mniej opłacalne niż dotychczas. Jednak są ludzie, którzy zajmują się tym od zawsze i jest to dla nich pasja. Hodowla zwierząt gospodarczych nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać. Zwierzęta muszą dostawać regularnie dobrej jakości paszę, aby wyrastały na zdrowe i silne. Tak jest głównie przy hodowli świń na ubój. Niektóre zwierzęta gospodarcze takie jak krowy muszą przechodzić zabiegi typu korekcja racic. To bardzo ważne, ponieważ przez mały problem spowodowany raną na racicy, zwierzę może mieć problemy z narządami wewnętrznymi, a ostatecznie skończy się to śmiercią. Poza tym każde zwierzę gospodarcze potrzebuje odpowiednich warunków, aby spokojnie rosnąć i przynieść korzyści rolnikowi.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat