Dbamy o środowisko naturalne i ekologię

Środowisko naturalne jest zagrożone tak bardzo jak nigdy wcześniej. Podjęte zostały już odpowiednie kroki zaradcze, ale na ich efekty przyjdzie nam poczekać wiele lat. Dlatego nie powinniśmy biernie czekać i oczekiwać się na projekty rządowe mające zmniejszyć emisję spalin itd. Są to działania długofalowe, które być może przyniosą wymierny rezultat, ale działać musimy już teraz. Jeżeli interesuje nas los planety to powinniśmy sami wziąć sprawy w swoje ręce i robić wszystko, aby poprawić jej stan. W jaki sposób możemy to zrobić>? Jest wiele sposobów i z pewnością znajdziemy coś, co nie będzie dla nas specjalnym problemem. Działania jednej osoby oczywiste nie przyniosą zbyt wielkiego efektu, ale zawsze możemy być iskrą zapalną do tego, aby budować postawy u innych osób. Jeżeli o środowisko czynnie będzie dbało więcej osób to możemy zauważyć, że coś zacznie się zmieniać na lepsze.

Odpady

Jednym z największych problemów są odpady, które nie zawsze trafiają tam, gdzie trzeba. Ludzie wyrzucają je gdzie popadnie, ponieważ nie chcą płacić za ich wywóz. Jest to prawdziwy problem, z którym powinniśmy walczyć – jeżeli tego nie zrobimy to za kilkadziesiąt lat możemy utonąć w śmieciach, które będą się walały po całej naszej planecie. Możemy przecież wyrzucić je do kontenerów na śmieci – jeżeli nie stać nas na wywóz śmieci to nie upoważnia nas do tego, abyśmy śmiecili środowisko. Z dwojga złego będzie wyrzucić je do któregoś z osiedlowego śmietnika. W ten sposób ktoś będzie płacił za nas, ale przynajmniej nie będziemy niszczyli przyrody. Jak najszybciej powinniśmy znaleźć pieniądze na wywóz śmieci.

Świat jest piękny (sxc.hu)
Świat jest piękny (sxc.hu)

Wysypisko śmieci

W wielu miastach zaczyna brakować wysypisk śmieci. Jest to spowodowane tym, ze ludzie generują coraz to więcej śmieci. Jesteśmy społecznością konsumpcyjną i bez przerwy coś kupujemy. Jest to duży problem, bo w ten sposób powstaje większa liczba śmieci, które trudno jest zagospodarować. Możliwe jest otworzenie własnego wysypiska śmieci, ale konieczne jest zezwolenie na zbieranie odpadów. Otrzymanie go i załatwienie pozostałych czynności prawnych jest w tym momencie najważniejsze, ponieważ pozwoli nam uniknąć wielu nieprzyjemności, które mogłyby wystąpić, gdybyśmy nie załatwili tego w taki sposób. Segregacja odpadów i wyrzucanie ich do właściwych pojemników jest w tym przypadku najlepszą rzeczą, którą możemy zrobić – nie wymaga to od nas zbyt wielkich nakładów energii, a potrafi zmienić wiele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat