Doping w sporcie

W dzisiejszych czasach sport to coś niezwykle popularnego. Niemalże każda dyscyplina sportowa ma obecnie naprawdę sporą rzeszę fanów oraz często różnego rodzaju zawody są transmitowane na cały świat. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w wielu sportach, poszczególni zawodnicy używają niedozwolonych środków, by poprawić swoje osiągi. W wielu przypadkach zabija to ducha sportu, ponieważ zawodnicy naturalni nie mają zwyczajnie najmniejszych szans z zawodnikami będącymi na środkach tego typu.

Różnice między zawodnikami

Kolarstwo (sxc.hu)
Kolarstwo (sxc.hu)

Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, że sportowcy na dopingu mają o wiele więcej siły, są bardziej wytrzymali oraz mogą dłużej wykonywać daną czynność niż osoby, które z takimi środkami nie miały do czynienia. Najlepiej widać to na przykładzie sportów sylwetkowych, siłowych oraz wytrzymałościowych. W wielu przypadkach osiąganie znakomitych efektów nie jest możliwe naturalnie co świetnie widać na przykładzie kulturystyki. Już od bardzo dawna doping w tym sporcie jest jego niemalże nieodłączną częścią. Kolejnym przykładem sportu, w którym doping bardzo często występuje jest również kolarstwo, w którym zawodnicy muszą pokonywać wiele kilometrów każdego dnia.

Prawda jest jednak taka, że to sami kibice pragną oglądać coraz większych, szybszych i silniejszych zawodników. Powoduje to ogromny wzrost konkurencji, a przekroczenie niektórych barier możliwe jest tylko i wyłącznie za pomocą niedozwolonych środków dopingujących. To właśnie to jest głównym powodem, dla którego sportowcy sięgają po takie substancje, choć często nie zdają sobie oni sprawy z tego, że robiąc tak narażają się na wykrycie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat