Fotografia ślubna i weselna

Jedną z najważniejszych chwil w naszym życiu jest ta, gdy stajemy przed ołtarzem w dniu własnego ślubu. Jest to moment, który wszystko zmienia wszystko w naszym dotychczasowym życiu. Od tej pory nie możemy myśleć o sobie jako o jednej osobie, ale o parze, która przez życie idzie sama. Jest to wzruszający moment, który będziemy chcieli wspominać do końca życia. Niestety ludzka pamięć jest dość ulotna i z czasem będziemy zapominali o szczegółach. Jeżeli chcemy wszystko doskonale pamiętać i to po latach to powinniśmy zadbać o dobre zdjęcia z tego dnia. Większość osób decyduje się na zatrudnienie fotografa więc dzięki temu będziemy mogli wspominać wszystko przez resztę swoich dni. Pamiętajmy tylko, aby była to osoba kompetentna i dysponowała profesjonalnym sprzętem – tylko w ten sposób możliwe będzie wykonanie zdjęć wysokiej jakości, które nie będą się starzały po zaledwie kilku latach. Jest to dla nas ogromnie ważne i warto jest dołożyć nawet większą sumę za usługi, które będą naprawdę wysokiej jakości.

Fotografia

Fotografia ślubna Chrzanów to naprawdę trudna dyscyplina. Wiele osób uważa, ze są to łatwe pieniądze, ale tak naprawdę jest to całkiem ciężka praca. Przede wszystkim z tego powodu, że warunki do robienia zdjęć nie są zbyt dobre, a młoda para spodziewa się naprawdę wiele. Normalne sesje wykonywane są w studiu, gdzie oświetlenie jest idealna, bo do tego służy sztuczne oświetlenie. Na sali weselnej jest z tym dużo gorzej, często jest dość ciemno, są błyskające światła dyskotekowe itd. W ten sposób trudno jest uchwycić wszystko w odpowiednim momencie i dlatego będziemy musieli robić wszystko co w naszej mocy, abyśmy odpowiednio złapali kadr. Jeżeli nie wykorzystamy szansy to później nie będzie już możliwości, żeby daną sytuację powtórzyć. Jest to więc całkiem spora presja takiej osoby.

Weselna sesja plenerowa (sxc.hu)
Weselna sesja plenerowa (sxc.hu)

Zdjęcia

Kolejną ważną rzeczą będzie obrobienie takich zdjęć. Młoda para spodziewa się tego, że będą one idealne – dlatego retusz jest jak najbardziej wskazany. Musimy mieć więc odpowiednie umiejętności graficzne, aby wszystko wyglądało naprawdę dobrze. Niektóre zdjęcia da się uratować jeżeli odpowiednio się je przerobi. Można na przykład wyciąć niepożądane elementy ze zdjęcia, które przypadkowo znalazły się w kadrze. Na dodatek będziemy w stanie poprawić kolorystykę, usunąć powstałe szumy oraz wiele więcej. Dzięki temu otrzymamy album, który będzie pełny wspaniałych zdjęć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat