Gotowanie na weselach

Podczas wesela najważniejsze jest to, abyśmy zadbali o naszych gości. Nie muszą oni przejeżdżać, ale zawsze okazują się oni niezawodni. Z reguły mają też dla nas prezent, który będzie w stanie zrekompensować włożone przez nas oszczędności w organizację przyjęcia. Najważniejsi są jednak ci, którzy przyjeżdżają do nas specjalnie, mimo że mieszkają na drugom końcu kraju lub nawet poza jego granicami. Powinniśmy to docenić i urządzić takie wesele, które będą pamiętali na długo. Dzięki temu nie będą oni czuli się rozczarowani i miło będzie im powracać do tego wydarzenia po latach. Oczywiście pamiętajmy również o tym, abyśmy nie zapominali też o miejscowych – to, że towarzyszą nam w tak ważnej chwili zasługuje na wdzięczność. Dla młodej pary ślub jest niezwykle emocjonującym przeżyciem i często nie są w stanie zadbać o wszystko tak jakby chcieli. Po prostu są zdenerwowani i nie mogą odnaleźć się w nowej dla nich sytuacji.

Kuchnia

Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą rodzice państwa młodych, którzy są przecież współorganizatorami i to właśnie oni powinni zachować szczególną uwagę w tym dniu. Jedną z ważniejszych rzeczy podczas wesela jest jedzenie. Jeżeli chcemy, aby nasi goście byli zadowoleni to nie pozostaje nam nic innego jak zatrudnić kucharki na wesele, które w powszechnej opinii uchodzą za najlepsze. Jeżeli jedzenie z jakiegoś powodu nie będzie zbyt smaczne to całe wesele może okazać się jednym wielkim niepozwodzeniem. Dlatego w tym zakresie nie możemy oszczędzać ani eksperymentować. Coraz więcej par decyduje się na to, aby przygotowywać posiłki, które odbiegają od staropolskiego zwyczaju i są to po prosu bardzo wykwintne danie w postaci krewetek, tatarów, sushi i innych rzeczy, które nie koniecznie przypadną do gustu ludzi, którzy przyzwyczajeni są do naszej rodzimej kuchni.

Dzień wesela (sxc.hu)
Dzień wesela (sxc.hu)

Przygotowania

Podobnie jest zresztą z muzyką. Nie powinniśmy wybierać takiej, która się nam podoba, ale taką przy której goście będą bawili się najlepiej. Jest to ogromnie ważne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli patrzyć jak parkiet szybko się zapełnia gośćmi, którzy ze względu na muzykę aż rwą się do zabawy. Jeżeli wybierzemy coś co nie odpowiada większości to możemy spodziewać się tego, ze parkiet będzie pusty przez większość czasu – byłoby to strasznie przykre dla młodej pary, która spodziewała się, że to wesele będzie czymś wspaniałym dla zaproszonych gości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat