Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

 

Wynajmowanie mieszkania jest szczególnie popularne wśród studentów. Chcąc studiować zazwyczaj młodzi ludzie wyprowadzają się do innych miast. W związku z czym poszukują oni dla siebie nowego lokum.

Niestety nie zawsze jest to takie proste, a w wynajmowaniu pierwszego mieszkania najważniejsze jest to, by wynająć je bezpiecznie. Jeśli nikt bliski nie może nam pomóc w wynajęciu mieszkania dobrym rozwiązaniem będzie notariusz Zabrze. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek na to, jak bezpiecznie wynająć mieszkanie.

1. Gdzie najlepiej jest szukać ofert?

przytulne mieszkanie (sxc.hu)
przytulne mieszkanie (sxc.hu)

Przede wszystkim w Internecie, nie oznacza to jednak, że wszystkie strony na których podawane są mieszkania na wynajęcie są dobre. Przy poszukiwaniu mieszkania przez Internet powinniśmy opierać się wyłącznie na stronach godnych zaufania lub poleconych przez osoby, które już korzystały z tych portali. Również dobrym sposobem na poszukiwanie mieszkania są social media. Dzięki czemu mamy niejako żywa osobę, która nam proponuje mieszkanie lub pokój do wynajęcia.

2. Jakie dokumenty są potrzebne przy wynajmowaniu mieszkania?

Jeśli jesteśmy „świeżymi” wynajmującymi nie musimy mieć pojęcia o tym, jakie dokumenty są nam potrzebne przy wynajmie. Przede wszystkim trzeba piśmiennie ustalić wysokość czynszu oraz terminu płatności. Ważne jest również to, aby zaznaczyć czy w opłaty wchodzą media czy też nie. W umowie powinien również być podany okres wypowiedzenia dot. oby dwie strony.

3. Jakie są koszta?

Przede wszystkim osoba, która decyduje się na wynajem musi liczyć się z opłata za czynsz. Do tego dochodzi opłata za wynajem. Często też w czynszu są wliczone w media. Jednakże w większości spotyka się dodatkowe opłaty na rzecz prądu, gazu, wody etc. Przy pierwszej zapłacie musimy również liczyć się z kaucja na poczet jednomiesięcznego czynszu oraz prowizją dla agencji jeśli z takie korzystaliśmy.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat