Jak samodzielnie wyremontować dom?

Dom można zaprojektować na własną rękę. Nie potrzebujemy do tego specjalistów, którzy najpewniej wezmą za taką usługę sporą gotówkę. Jeżeli wszystkim zajmiemy się samodzielnie to dodatkowo będziemy mogli znacznie lepiej dopasować wnętrza do naszych potrzeb. To my mieszkamy w takich pomieszczeniach i to my powinniśmy najlepiej wiedzieć jakie rzeczy uznamy za ciekawe, a z jakich lepiej nam będzie zrezygnować. Dobrym pomysłem będzie też wykonanie wszystkich rzeczy samemu. To również wpłynie na zmniejszenie kosztów. Gdybyśmy chcieli zlecić takie prace rentowo-budowlane innym firmom to najpewniej pochłonęłoby to tyle samo pieniędzy co wszystkie kupione przez nas materiały. Jak widać jest to więc 50% oszczędność. Będzie nas to kosztowało tylko ciężką pracę oraz poświęcenie swojego wolnego czasu. Jeżeli jesteśmy na to gotowi to nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc działać w taki sposób. Na samym początku warto jest sobie wszystko rozrysować. Jest to dla nas korzystne, bo w ten sposób zyskamy znacznie lepszy ogląd na wszystko i będziemy mogli zadecydować, które rzeczy są dla nas dobre, a które nie.

Farby

Powinniśmy też zabrać się za kupowanie materiałów, które będą nam potrzebne do wykonania zaplanowanych przez siebie prac. Lepiej jest znaleźć takie miejsca, gdzie uzyskamy najlepsze ceny. W ten sposób jeszcze bardziej będziemy mogli oszczędzić i wcale nie stracimy na jakości. Jakie rzeczy będziemy potrzebowali? Wszystko zależy od tego jaki będzie zakres takiego remontu. Jeżeli będziemy chcieli otynkować ściany, zmienić podłogi, pomalować sufit to będziemy potrzebowali naprawdę wielu rzeczy. Przede wszystkim farby warmińsko – mazurskie, które będą mogły posłużyć nam do nadania ostatecznego szlifu naszemu wnętrzu. Oprócz tego potrzebować będziemy zaprawę, cement, tynk strukturalny – wszystko to, co pozwoli nam na wykonanie tynków oraz zrobienie wylewek pod podłogę. Oczywiście potrzebne nam będą pędzle oraz wszystkie pozostałe akcesoria, które są niezbędne w trakcie malowania.

Remontowanie domów (sxc.hu)
Remontowanie domów (sxc.hu)

Montaż

Musimy mieć też kupione już podłogi, które później wystarczy tylko zamontować. Najczęściej jesteśmy w stanie spotkać się z panelami podłogowymi. Są one dość dobrym rozwiązaniem, bo mamy możliwość dostania czegoś niedrogiego, a jednocześnie trwałego i prezentującego się nad wyraz dobrze. Jeżeli wszystkie rzeczy będziemy już mieli u siebie to warto będzie rozpocząć remont. Na początku będziemy musieli przygotować dane pomieszczenie. Konieczne będzie wyniesienie mebli i wyposażenia. Następnie zajmujemy się usunięciem np. tapet (jeżeli takie są) oraz oderwaniu podłogi (również w zależności do tego jakie mamy). Jeżeli te rzeczy zostaną wykonane to będziemy mogli rozpocząć kładzenie tynku na ścianach. Nie są to rzeczy szczególnie skomplikowane i wymagające doświadczenia. Problemem jest tutaj to, że wymaga sporej ilości czasu. Warto jest mieć wszystko zaplanowane, abyśmy mogli zawsze iść na przód, według planu. To pozwoli nam zrobić wszystko na czas, w ustalonym przez nas wcześniej terminie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat