Jak wyposażyć biuro rachunkowe?

Zapewne większość uważa, że aby założyć biuro księgowe lub rachunkowe wiele nie potrzeba. Przecież takie biuro może funkcjonować w domu, gdzie przestrzeń jest jest idealnie dopasowana do tego celu, a i tak biuro funkcjonuje. Nic bardziej mylnego. Ku zaskoczeniu, nawet biura rachunkowe potrzebują odpowiedniego wyposażenia. Ich praca musi profesjonalna i nie może sprawiać więcej problemów, niż jest to założone z ogólnej specyfice zawodu.

Oczywiście wiemy, że biura takie mogą również funkcjonować w domach, wtedy są to biura rachunkowe online. Nie znaczy to jednak, że są one źle wyposażone. Jak księgowy nie potrzebujesz sprzętów, które się nie mieszczą w domu lub są tak specjalistyczne, że przeciętnego Kowalskiego na to nie stać. Również dobrze możemy prowadzić firmę w domu tym samym przenosząc niektóre elementy biura.

wyposażenie biura (sxc.hu)
wyposażenie biura (sxc.hu)

Jakie rzeczy zatem są niezbędne?

Na samym początku musimy wiedzieć, że ważna jest lokalizacja. Musimy się zdecydować czy chcemy prowadzić biuro w domu czy wynajmujemy oddzielne pomieszczenie, które będzie nam służyć za biuro. Często zdarza się tak, że wynajmujemy jedno biuro w jakieś korporacji lub budynku, gdzie są same firmy. Wszystko zależy od tego, czy tylko my będziemy pracować (wtedy lepiej zacząć jest od domowej pracy, znacznie taniej) czy będziemy zatrudniać kolejne osoby.

Kolejną rzeczą jest oczywiście umeblowanie. W domu będzie się ono nieco różnić od wyposażenia w biurze.

 1. Potrzebne jest nam biurko. W domu nie musimy przykładać większej wagi do jego wyglądu. Może być to również stół. W biurze natomiast musi być ono estetyczne.
 2. Następnie to właśnie stół, w domu jeśli pracujemy przy nim musimy pamiętać, że podczas spotkać stół musi być czysty. W pracy stół najlepiej jak będzie okrągły. Klienci będą się dużo lepiej czuć.
 3. Oczywiście niezbędne są również takie sprzęty jak komputer, urządzenie wielofunkcyjne.
 4. Mniej ważne, ale również – regały.
 5. Nie możemy zapomnieć o telefonie i faxie.
[Głosów:2    Średnia:5/5]

KOMENTARZE

 • Katek

  Planuje za około pół roku otworzyć takie własne biuro rachunkowe u siebie w domu. Mam nadzieję, że mój plan wypali. 😉

 • Natalia

  Widzę że jeszcze dużo pracy mnie czeka, ale powoli do przodu.

 • Jacek

  Podstawa to również odpowiednie artykuły biurowe. W naszym zasięgu powinny znajdować się długopisy, notesy, karteczki samoprzylepne, spinacze czy nawilżacz. Nie wszystko zapiszemy w wersji elektronicznej i nie wszystko wyślemy z naszego adresu e-mail. Biurko to miejsce pracy w którym powinien panować ład i porządek, a ilość elementów na nim, powinna być ograniczona do niezbędnego minimum.

Wypowiedz się na ten temat