Jak znaleźć adwokata?

Czasami znajdujemy się w różnych momentach życiowych. Niektóre z nich prowadzą do tego, że potrzebna nam jest pomoc prawnika.

Przy ważnych sprawach musimy zadbać o to, by nasz adwokat był specjalistą w danej dziedzinie. Prawo ma bowiem różne odłamy, a tym samym nie każda kancelaria adwokacka Warszawa może nadawać się jako podmiot reprezentujący nas w danej sprawie.

Co zrobić i pod jakim kątem szukać kancelarii oraz adwokata? Odpowiedź poniżej.

praca(sxc.hu)
praca(sxc.hu)

Oczywiście najważniejszą kwestią jest to, by kancelaria zajmowała się tym zakresem prawa, jaki nas interesuje np. prawo rodzinne, prawo cywilne, prawo gospodarcze czy prawo finansowe.  Jeśli znajdziemy adwokata, który będzie się specjalizować w konkretnym kierunku, to nie powinniśmy się już tak bardzo dbać o naszą pozycję.

Kolejną sprawą jest to, że nasz adwokat powinien wiedzieć wszystko na temat naszej sprawy. Nawet jeśli przedstawialiśmy różne wersje różnym ludziom, to nasz adwokat powinien wiedzieć to, co zdarzyło się na prawdę. W przeciwnym razie może nie udać się linia obrony.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego adwokata powinniśmy również zwrócić uwagę również na to, że mecenas musi mieć odpowiednie wykształcenie. Nie może być on polonistą czy chemikiem. Jego studia muszą wyraźnie wskazywać na studia prawnicze ze specjalizacją adwokacką.

Jeśli idziemy do nowej kancelarii możemy też poszukać jakichś informacji na temat tegoż biura. Często klienci wystawiają ocenę prawnikom, dzięki czemu wiemy jakie są mocne i słabe strony naszej obrony i czy rzeczywiście są to odpowiednimi dla nas prawnikami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat