Jak zwiedzać Hiszpanię?  

Wiele z nas w tym właśnie okresie rozpoczyna już planowanie letniego urlopu. Wszystko ze sfery marzeń przechodzi do realizacji. Dlatego tez dla tych odważnych, którzy nie dają się skusić gotowym wycieczkom proponowanym przez różnego rodzaju biura podróży, proponuję kilka rozwiązań, które znacznie umilą nam przygodę z Hiszpanią.

foto (sxc.hu)Planując wycieczkę objazdową warto oczywiście przemyśleć dobrze i wygooglować miejscowości do których chcemy uderzyć, ale warte jest także sprawdzenie czy w danym czasie odbywa się tam cotygodniowy targ (mercadillo lub rastro). Wybierzcie się tam, porozglądajcie po straganach, porównajcie ceny ponegocjujcie i posłuchajcie krzyczących sprzedawców. Jest to doświadczenie całkowicie hiszpańskie, które z pewnością dostarczy nam typowo miejscowych wrażeń.

Domy w hiszpanii nad morzem to nie tylko piękna, ale też smakowita opcja. Zawsze w okolicach znajduje się mnóstwo restauracji, które serwują multum wariacji na temat tradycyjnej paelli. Trudno znaleźć miejsce które zaserwuje nam tę potrawę przyrządzoną według tradycyjnego przepisu, jednak warto poszukać restauracji specjalizującej się w potrawach z ryżu. Warto pamiętać też, że paella to danie typowo obiadowe i jedynie turyści zamawiają ją na kolacje.

Inną rzeczą, na która trzeba być gotowym to trudy podróżowania komunikacją miejską. Połączeń jest nie wiele a bilety kupowane na krótko przed odjazdem są skandalicznie drogie. Mimo iż opcja wypożyczenia samochodu może wydawać się kosztowna, ale w praktyce oszczędzi nam to wiele stresu i czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat