Jakich prezentów nie kupować pod choinkę?

Uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia z wielu względów. To niezwykle rodzinny, pełen niezapomnianego klimatu czas, w którym odrzucamy na bok problemy dnia rodzinnego i delektujemy się świątecznymi smakołykami w gronie najbliższych, a następnie rozpakowujemy z dziecięcym zapałem prezenty położone pod choinką. No właśnie. Prezenty. Niezwykle miły zwyczaj celebrowany w wielu rodzinach. Przyjemnie jest dostać w święta prezent i wcale nie musi to być prezent ściśle trafiony. Grunt, aby nie był całkowicie chybiony i nie wywoływał zakłopotania obdarowanego. Niestety prezentowe wpadki zdarzają się niezwykle często, bo w szale przedświątecznych zakupów tracimy zdrowy rozsądek. Dlatego zanim udamy się do sklepu, zapoznajmy się z poniższą listą prezentów, których lepiej NIE kłaść pod choinką.

#1 Bielizna.

2

Bielizna to osobisty element garderoby i rzecz, której nikt nie chciałby otrzymać w Wigilijny wieczór, zwłaszcza w otoczeniu całej bliższej i dalszej rodziny. Jedynym wyjątkiem jest tutaj zmysłowa kobieca bielizna podarowana w kameralnej atmosferze. A tymczasem notorycznie pod choinką lądują męskie skarpety, rajstopy i majtki od troskliwej ciotki-klotki. Faux pas zarówno dla darczyńcy jak i obdarowanego.

#2 Dowcipne gadżety.

Kolejna gama prezentów, które często znajdujemy pod choinką. Kłopot z nimi polega na tym, że zamiast rozśmieszyć mogą kogoś urazić. Aby obdarować kogoś tego rodzaju prezentem trzeba doskonale znać jego poczucie humoru a i to nie jest gwarancja sukcesu, ponieważ dana osoba może nie mieć ochoty na żarty w święta.

#3 Kosmetyki w zestawie.

4

Okolicznościowy zestaw kosmetyków kupiony w supermarkecie to oznaka dwóch rzeczy: braku pomysłu na prezent albo co gorsza – braku chęci na stworzenie pomysłu. Prezent, zwłaszcza ten położony pod choinką powinien być spersonalizowany. Nie oznacza to, że nie możemy podarować kosmetyku. Możemy, ale niech to będzie kosmetyk dopasowany do osoby albo taki, o którym ona marzy. Nieocenione będą tutaj ulubione perfumy lub dobrej marki krem. Jednak w przypadku kremów należy uważać z kremami przeciwzmarszczkowymi i tym, komu je darujemy.

W kupowaniu prezentów wcale nie chodzi o to, aby wydawać na nie majątek. Największą przyjemność sprawiają prezenty kupione od serca i takie, które do nas pasują. Nie muszą być drogie, ważne aby osoba kupowała je z myślą o nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat