Jesienne porządki w ogrodzie

Posiadanie własnego ogrodu przy domu jest z pewnością cennym elementem naszego codziennego funkcjonowania na terenie działki mieszkalnej. Ogród jest jedną z podstawowych zalet posiadania własnego domu prywatnego. Jest to miejsce, w którym każdego pogodnego dnia możemy odpocząć po ciężkim dniu pracy, choć w dzisiejszych czasach różnie z tym bywa. Jednak w przypadku ogrodu, musimy jednak pamiętać, że by mógł on się prezentować naprawdę dobrze, konieczne będzie wykonywanie wielu obowiązków, które bardzo często ściśle związane są z porą roku. Jesień na terenie naszego kraju zadomowiła się na dobre, a co za tym idzie, na naszym ogrodzie może panować lekki nieporządek.

Piękna jesień (sxc.hu)
Piękna jesień (sxc.hu)

Wszędzie kolorowe liście

Każdy kto na swoim ogrodzie posiada jakieś drzewa czy niewielkie krzewy z pewnością spotkał się z niemałą ilością, wszechobecnych liści. Oczywiście początkowo jest to całkiem efektowny widok, szczególnie gdy pogoda jest przyjemna, a temperatura dość znośna. Jednak z czasem znajdujące się na ziemi liście przestają wyglądać dość dobrze. Dlatego, gdy pogoda jest całkiem dobra, dobrym rozwiązaniem jest wzięcie w ręce grabie i ogarnięcie nieco ogrodu. Jest to doskonały sposób na zrelaksowanie się oraz spędzenie trochę czasu na świeży powietrze. Trochę ruchu jeszcze nikomu poważnie nie zaszkodziło. A taka czynność jest korzystna z wielu powodów. Możemy trochę przed zimą się rozruszać oraz zadbać o to, by nasz ogród prezentował się elegancko zanim nadejdzie mroźna zima, która przyniesie z kolei śnieg. Z nim też jest trochę pracy, ale to już inna bajka.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

KOMENTARZE

  • Magadlena

    Ja mieszkam w bloku i nie wiem czy mam się cieszyć, że nie musze pracować w ogrodzie, czy płakać, że nie mam gdzie spędzać czasu w ładne dni, tylko muszę kawał drogi do parku iść albo do lasu…

  • Joe

    Co roku mam problem z ogrodem jesienią. Nie znoszę grabienia liści a mam dużo drzew i cały trawnik jest nimi pokryty

Wypowiedz się na ten temat