Kłopotliwe unieruchomienie samochodu

Korzystanie z własnych samochodów jest niezwykle wygodne, bo możemy zachować niezależność i dotrzeć do każdego miejsca. Problemem jest jednak to, że wielokrotnie możemy znaleźć się w sytuacji, w której nie będziemy w stanie uruchomić swojego samochodu lub nie będzie on działał w taki sposób jak powinien. Usterki pojazdów samochodowych są częste i musimy się z nimi liczyć. Jeżeli coś takiego wydarzy się pod naszym domem to nie będzie to takie tragiczne. Będziemy mogli po prostu zająć się swoimi rzeczami i będziemy mogli zając się samochodem w wolnej chwili. Gorzej jednak w przypadku, gdy coś takiego przydarzy się nam na trasie. W takim przypadku będziemy musieli od razu zająć się takimi tematem i znaleźć rozwiązania, które pozwolą nam na wybrnięcie z takiej sytuacji. Co prawda mamy całkiem sporo możliwości, ale właściwie wszystkie będą narażały nas na dość spory koszt. Najpewniej nie uda się nam go ominąć i później będziemy musieli ponieść wydatki drugi raz – tym razem u mechanika,który będzie mógł zająć się naszym pojazdem. Jeżeli samochód zostanie unieruchomiony to konieczne będzie sprowadzenie go do domu lub też bezpośrednio do mechanika. Jeżeli znajdujemy się wiele kilometrów od swojego domu to najlepiej będzie przewieźć taki pojazd do naszej miejscowości. Co prawda możemy zaleźć warsztat bliżej naszego obecnego położenia, ale wtedy będziemy musieli za kilka dni po niego wrócić. Jeżeli to nie stanowi dla nas problemy to możemy tak zrobić.

Holowanie

Jeżeli jednak nie będziemy mieli możliwości ani czasu, aby w kolejnych dniach zajmować się takim samochodem to warto będzie znaleźć osobę, która będzie chciał nas odholować na taki dystans. W pierwszej chwili na pewno pomyślimy o swoich znajomych. Ciężko nam będzie jednak przekonać kogoś, aby jechać kilkadziesiąt kilometrów tylko po to, aby wziąć nas na hol. W ten sposób nie dość, że zajmie to bardzo wiele czasu to będzie oznaczało również konieczność holowania pojazdy za pomocą własnego samochodu. Niewiele osób na coś takiego się zgodzi, ponieważ wpływa to negatywnie na zawieszenie samochodu. Dlatego konieczne będzie znalezienie rozwiązania, które będzie pewne i z którego będziemy mogli skorzystać. Jednym z nich jest Master Auto Laweta. Dzięki takiemu pojazdowi możliwe będzie przetransportowanie samochodu do dowolnego miejsca.

Jeżeli samochód zostanie unieruchomiony to konieczne będzie jego odholowanie (sxc.hu)
Jeżeli samochód zostanie unieruchomiony to konieczne będzie jego odholowanie (sxc.hu)

Assistance

Możemy również skorzystać z możliwości, które oferowane są przez assistance, które kupuje się przy ubezpieczeniu samochodów. Często mamy możliwość dokupienia takiej usługi, która pozwala nam na darmowe holowanie jeżeli nasz samochód ulegnie awarii i nie będzie nadawał się do jazdy. Z tego można będzie skorzystać jednak tylko powyżej odkreślonego dystansu od miejsca zamieszkania. Jeżeli będziemy zbyt blisko swojego domu to niestety nie będziemy mogli skorzystać z takiego rozwiązania nieodpłatnie. Jest to dla nas dość poważny problem i dlatego takie rozwiązania są w większości przypadków bezsensowne i nie będą spełniały naszych oczekiwań. Dlatego lepiej od razu skontaktować się z firmami oferującymi autolawetę. W ten sposób uda nam się załatwić całą sprawę znacznie szybciej i bezstresowo. Nie narazimy się również na zbyt wysokie koszty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat