Komputer czy konsola – na co się zdecydować?

Różnego rodzaju gry wideo to w wielu przypadkach świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Bardzo dużym plusem w ich przypadku jest przede wszystkim bardzo szeroki wybór tytułów, przy których możemy dobrze się bawić. Obecnie gatunków gier jest bowiem tak dużo, że każdy z pewnością będzie w stanie znaleźć coś w sam raz dla siebie. Warto mieć jednak na uwadze to, że w gry można grać zarówno na komputerze jak i na przeróżnych konsolach. To na co się zdecydujemy zależy głównie od nas samych i od naszych własnych preferencji, ale w każdym przypadku warto znać różnicę między grami na konsole, a grami na komputery. Dzięki temu będziemy mogli wybrać takie rozwiązanie, które w naszym przypadku będzie najbardziej optymalne. Zarówno konsole jak i komputery posiadają również swoich zwolenników, którzy czasami za wszelką cenę starają się udowodnić, że to ich sprzęt nadaje się do grania w największym stopniu.

Możliwość ulepszania komputera

Trzeba jednak przyznać, że tego typu spory są całkowicie bez sensu, ponieważ zarówno komputer jak i konsola jest w stanie dostarczać dużych ilości emocji. W przypadku komputera bardzo dużym plusem jest przede wszystkim możliwość ulepszania go w dowolny sposób. Wymagania niektórych gier komputerowych mogą być całkiem wysokie, więc z czasem może okazać się tak, że nasz komputer nie będzie radził sobie tak dobrze z nimi i jakość oraz płynność ich działania będzie pozostawiała wiele do życzenia. Wówczas będziemy mogli wymienić jednak określony podzespół komputera, by na nowo móc cieszyć się grami w najwyższej jakości. Z drugiej jednak strony trzeba przyznać, że popularna „skrzynka” może być w niektórych przypadkach dosyć droga. Złożenie bardzo mocnego komputera to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych, więc jeśli zależy nam na oszczędności to nie zawsze będzie to dla nas najlepszym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach istnieją okazje, które pozwolą nam zakupić całkiem wydajny sprzęt za stosunkowo niską kwotę, ale zdarza się to raczej rzadko, więc decydując się na komputer będziemy musieli liczyć się z odpowiednio wysokimi kosztami jego zakupu. Warto wspomnieć również o tym, że poza samym komputerem będziemy musieli zakupić monitor oraz wszelkie niezbędne akcesoria komputerowe, które również mogą nas sporo kosztować.

Złożenie komputera to czasem spory wydatek (sxc.hu)
Złożenie komputera to czasem spory wydatek (sxc.hu)

Niska cena konsoli

W przypadku konsoli sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Wydatek jest wówczas jednorazowy, a dodatkowym plusem jest to, że nie będziemy musieli przejmować się tym, że nasza konsola nie poradzi sobie z jakąś grą. Niektórzy ludzie uważają, że jakość detali w grach w przypadku konsol stoi na niższym poziomie niż jeżeli chodzi o komputery, ale prawda jest taka, że różnice te są praktycznie niezauważalne, szczególnie w przypadku konsol nowej generacji. Trzeba bowiem przyznać, że różnego rodzaju gry XBOX ONE wyglądają idealnie i robią wrażenie na graczach w każdych warunkach. Jeśli więc szukamy rozrywki, do której nie będziemy musieli wraz z czasem dokładać kolejnych pieniędzy to konsola wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem. Jej zakup to nie aż tak duży wydatek, a jest ona idealnym sposobem na to, by spędzić czas wspólnie ze znajomymi czy też rodziną. Niektóre gry mogą bowiem wciągać nas na wiele godzin i sprawiać, że czas będzie płynął niezwykle szybko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat