Kosiarki z napędem spalinowym

Chcąc odpowiednio zadbać o ogród powinniśmy zrobić wszystko, aby odpowiednio go pielęgnować. Nie jest to zadanie proste i to z kilku powodów. Najważniejsze jest to, że wymaga to pewnej wiedzy, której z reguły nam brakuje. Nie wystarczy tylko podlewać kwiatki, aby wszystko wyglądało możliwie jak najlepiej. Musimy też zajmować się chwastami, które prędzej lub później pojawią się między naszymi roślinami. Nie wystarczy wszystkiego pozostawić samemu sobie – w ten sposób w trakcie zimy wszystko zmarnieje i będziemy musieli wyrzucić rośliny, które warte są majątek. Nie możemy do tego dopuścić i dlatego warto jest się doszkolić w tym, jak zadbać o ogród. Jedną z najważniejszych rzeczy będzie przystrzyganie trawnika. To on najbardziej rzuca się w oczy i jeżeli jest on właściwie zadbany to wszystko inne nie ma takiego znaczenia.

Kosiarki

Do tego celu będziemy potrzebowali jednak odpowiedniego urządzenia, które pozwoli nam na koszenie trawy. Na rynku mamy wiele takich możliwości i dlatego powinniśmy poświęcić chwilę na to, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie. Przede wszystkim decydującym czynnikiem będzie dla nas wielkość naszego trawnika. Jest to ważne, bo nie warto jest kupować urządzeń, których mocy i tak nie wykorzystamy, są one o wiele droższe i dlatego nie warto jest się pakować w takie wydatki. W przypadku małych trawników powinniśmy wybrać kosiarki ręczne. Nie posiadają one żadnych napędów i dlatego ich eksploatacja jest bardzo tania. Wystarczy tylko kupić urządzenie za kilkadziesiąt złotych. Sprawdza się ono bardzo dobrze, nawet mimo tego, ze nie jest specjalnie wydajne.

Kosiarka z silnikiem spalinowym (sxc.hu)
Kosiarka z silnikiem spalinowym (sxc.hu)

Wydajność

Inną możliwością jest kupienie kosiarki o napędzie elektrycznym. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, ponieważ dzięki temu możemy pokusić się już o koszenie większych obszarów pokrytych trawa. Wyróżniamy dwa rodzaje takich urządzeń – kosiarki z napędem elektrycznym oraz akumulatorowym. Jak łatwo jest się domyślić, że lepsza jest kosiarka bez przewodu, ponieważ pozwala na koszenie we wszystkich warunkach i na dodatek nie ma przewodu, który będzie nam przeszkadzał. Najlepszym rozwiązaniem są kosiarki wyposażone w silniki spalinowe. Mają one największą wydajność i na dodatek można je zastosować w niemal każdej sytuacji. Jeżeli zależy nam na dokładności i komforcie pracy to powinniśmy się skusić właśnie na tego rodzaju rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

  • gardenpowel

    Ja niezależnie od rodzaju ogródka zawsze używam kosiarek spalinowych 😀 Tak jest mi po prostu znacznie łatwiej i nie zauważam, abym jakoś przepłacał.

Wypowiedz się na ten temat