Kupowanie terenów pod inwestycje budowlane

Realizowanie inwestycji budowlanych jest rzeczą ogromnie złożoną i wymagającą dokładnego planowania. Jeżeli z jakichś powodów okaże się, że nie dopełnimy formalności to będziemy musieli ponieść z tego tytułu naprawdę wysokie koszty. Jest to całkiem problematyczne i zwyczajnie może zmniejszyć opłacalność inwestycji i opóźnić zyski. Dla osoby, która wykłada pieniądze na taką budowę jest to bardzo nie korzystna sytuacja, która może doprowadzić nawet do zrujnowania całej budowy. Z tego powodu nad wszystkim czuwa wiele osób, które zajmują się poszczególnymi rzeczami. W ich gestii leży dopilnowanie wszystkich najważniejszych spraw, które związane są z realizacja takiej budowy. Oczywiści odbywa się to na wielu różnych etapach. Jedną z pierwszych rzeczy będzie wykupienie działek od osób prywatnych – w wielu przypadkach jest to jedna z najważniejszych rzeczy, która może zakończyć się niepowodzeniem. Wiele osób po prostu nie che sprzedać terenów pod inwestycje, ponieważ może stanąć tam zakład przemysłowy, który będzie powodował hałas i ogólnie przeszkadzał w spokojnym życiu.

Geodezja

Jeżeli jednak uda się zakupić odpowiednio wiele działek to budowa takiego obiektu stanie się realna. Budowę można rozpocząć jednak dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę, a tą można dostać wtedy, gdy mamy już gotowy projekt, który będzie mógł zostać zaakceptowany przez nadzór budowlany. Pierwszą rzeczą jest stworzenie mamy rozłożenia terenu. Jest to ważne, bo na tym bazować będzie architekt podczas tworzenia projektu budynku. Pomiarami zajmuje się geodezja Leszno, która może stworzyć mapę do celów projektowych. Na jej podstawie wykonuje się już projekt architektoniczny, który po zaakceptowaniu będzie przekazany do firmy budowlanej, która zajmuje się realizacją takich zadań. To właśni etap budowy będzie w tym wszystkim najważniejszy i może potrwać też najdłużej.

Praca na budowie nie należy do łatwych (sxc.hu)
Praca na budowie nie należy do łatwych (sxc.hu)

Budowa

Wynika to przede wszystkim z rozmiarów budynku, który będzie miał stanąć na takiej działce. Im będzie on większy tym dłużej zajmie jego postawienie. Nie bez znaczenia jest też sam projekt- jeżeli będzie to nowoczesny obiekt, który wyróżnia się na tle innych to jego wykonanie będzie zajmowało też więcej czasu. Dlatego jeżeli widzimy budynki o nietypowych kształtach lub z dużą ilością szkła to możemy się domyśleć, że nie był to zwykły projekt i potrzeba było znacznie większego zaangażowanie. Wybudowanie blaszanej hali jest w tym przypadku nieporównywalnie łatwiejsze i zajmie o wiele mniej czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat