Łazienka nie musi być nudna!

Najnowsze trendy aranżacji wnętrz pokazują jak ważna jest obecnie łazienka. Nie jest już miejscem wyłącznie funkcjonalnym, ale też stanowi azyl od problemów i miejsce, gdzie można odstresować się po ciężkim dniu. Designerzy prześcigają się w funkcjonalnych, ale też wizualnie pięknych propozycjach wykończenia łazienek. Ważnym w tym sezonie ich elementem są ściany i inne materiały jakimi mogą być pokryte. Kabina prysznicowa na wymiar także jest w modzie.

Drewno, beton czy może szkło?

drewno wykończeniowe(sxc.hu)
drewno wykończeniowe(sxc.hu)

Coraz częściej w łazienkach można spotkać materiały, jakie dotąd były nie do pomyślenia. Beton i drewno nijak nam nie pasowało do wnętrza, które ma być ciepłe, a dodatkowo cały czas ma styczność z wodą. Teraz jednak połączenia takie są naturalne, a także bardzo modne. Nie dziwią już szkło, beton, kamień czy drewno. Przy wyborze tego ostatniego należy jednak pamiętać, by wybierać gatunki odporne na wilgoć, np.: tek, jatoba czy iroko. Jeżeli mimo to boimy się wybrać naturalne materiały do naszej łazienki, możemy zdecydować się na płytki ceramiczne, które będą stylizowane na beton lub drewno. Będzie to bezpieczne, ale też atrakcyjne wizualnie rozwiązanie.

Park na ścianie

Fototapety uświetniały każdy pokój w PRL-u. Dziś również wracają do łask, jako idealne wykończenie łazienki. Czy nie byłoby przyjemnie kąpać się, wpatrując w piękny i gęsty las lub górski wodospad? Teraz jest to możliwe. Należy jednak pamiętać, że taka fototapeta musi być odpowiednio zabezpieczona, np. szkłem lub innym przeznaczonym do tego materiałem. W przeciwnym razie efekt może być krótkotrwały.

Inne wnętrzarskie porady znajdziesz na studiogama.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

  • Myrcha

    Łazienka nie musi być nudna, ale w większości przypadków jednak jest. Nie podoba mi się, gdy takie pomieszczenia robione są wyłącznie według jednego wzoru. Warto jest wybrać takie rozwiązanie, które będzie jednak pasowało do reszty domu.

Wypowiedz się na ten temat