Mieszkania na sprzedaż i pod wynajem

Świeżo upieczeni małżonkowie chcą jak najszybciej zamieszkać wspólnie. Nie ma w tym nic dziwnego – dzięki temu będą mogli liczyć na intymność oraz niezależność od swoich rodzin. Będą więc mogli podejmować decyzję, które będą tylko ich własne. W dzisiejszych czasach kupno nieruchomości nie stanowi problemu, bo możemy to robić do woli, ale kłopot stanowią koszty. Z reguły nie stać nas na to, aby kupić za posiadane pieniądze mieszkania. Nawet te o niewielkiej powierzchni to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Młode małżeństwa powinny jednak pomyśleć przyszłościowo i kupić coś większego niż tylko jednopokojowa kawalerka. Wkrótce mogą pojawić się dzieci i wtedy będziemy żałowali, że nie wybraliśmy czegoś większego. Jest to więc zagadnienie trudne i wymagające odpowiedniego przemyślenia. W innej sytuacji po prostu nie wybierzemy tego, na czym nam zależało.

Mieszkanie na sprzedaż

Kupowanie mieszkania jest o tyle problematyczne, że będziemy musieli się zapożyczyć w banku. Jest to ogromne zobowiązanie, które będzie nam towarzyszyć przez najbliższe dekady. Dlatego jeżeli nie mamy stałej pracy lub obawiamy się, że będziemy mogli ją stracić to nie powinniśmy się decydować na tego rodzaju sposób finansowania. Pamiętajmy, że rata będzie musiała zostać opłacona nawet wtedy, gdy z jakichś powodów nie będziemy mieli pieniędzy. Na dodatek zostanie nam najprawdopodobniej zablokowana zdolność kredytowa. Nie będziemy więc mogli w razie czegoś kupić jakiegoś sprzętu na raty lub wziąć mniejszej pożyczki. Pozostaną nam jedynie te bez BIK-u i na wysoki procent. Jest to więc perspektywa, która przeraża wiele osób i dlatego niektórzy wolą nie mieć mieszkania, ale móc żyć w na takich warunkach, jak sami sobie ustalają.

Mieszkania do kupienia (sxc.hu)
Mieszkania do kupienia (sxc.hu)

Kredyt hipoteczny

Mieszkania na sprzedaż są jednak najlepszą możliwością. Dzięki nim moglibyśmy się spokojnie urządzić i nie martwić tym, że może zostać nam wypowiedziana umowa. Tak jak może mieć to miejsce w przypadku mieszkań, które są wynajmowane. Ponadto jesteśmy właścicielami takiej nieruchomości i możemy robić z nią to, co się nam żywnie podoba. Jeżeli będziemy chcieli się przeprowadzić to po prostu będziemy mogli ją sprzedać komuś innemu. W ten sposób też pozbędziemy się zobowiązania finansowego, które nad nami ciążyło. Nie będzie jednak proste sprzedanie mieszkania, które jest obciążone kredytem. Dlatego nie powinniśmy liczyć, że będziemy mogli skorzystać z tego rozwiązania, gdy będziemy tego potrzebowali.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat