Moda i nowoczesne stylizacje

Ubiór jest jedną z ważniejszych rzeczy, które mogą wyrazić naszą odrębność. Dlatego podążanie za modą nie jest najlepsze. W ten sposób bardzo wiele osób wygląda po prostu tak samo i niczym się od siebie nie odróżnia. W obecnych czasach mamy tak wiele możliwości, aby stworzyć coś unikatowego, że aż się prosi o to, aby każdy miał swój własny styl. O ile w przypadku osób, które przekroczyły pewny wiek jest to zauważalne to w przypadku nastolatek kompletnie została zatracona różnorodność. Wszystkie wyglądają dokładnie tak samo, mają takie same ubrania, takie same fryzury, wypowiadają się w podobny sposób. Dlatego jeżeli chcemy pokazać, że mamy własną osobowość to powinniśmy zrobić wszystko, aby tylko dopasować stylizacją pod siebie. Kierujmy się jedynie swoim gustem oraz tym co się nam podoba. Nie zwracajmy uwagi na to jak ubrana jest reszta społeczeństwa, bo tylko dzięki temu będziemy mogli wypracować swój styl.

Moda

Oczywiście zwracajmy uwagę na to, aby ubrania były do siebie dopasowane – zarówno rozmiarowo, jak i kolorystycznie. Możemy też zastosować dodatki i akcesoria, które pozwolą nam uzyskać nieco inny efekt. Dobrym rozwiązaniem będą też przypinki z zabawnymi tekstami lub biżuteria. Wybierzmy ją według swojego uznania. W dzisiejszym społeczeństwie jest niestety tak, że wiele młodych osób bardzo wzoruje się na blogerkach modowych. To powoduje, że jeżeli coś zostanie pokazane i będzie się podobało wielu osobom to wkrótce stanie się to popularne i wiele osób będzie próbowało nosić coś podobnego. Nie ma w tym nic złego jeżeli będzie to stanowiło dla nas inspirację, a nie sposób na skopiowanie czegoś.

Modna kobieta (sxc.hu)
Modna kobieta (sxc.hu)

Własny styl

Nie powinniśmy też za bardzo narzucać swojej osobowości innym osobom. Jeżeli należymy do jakiejś subkultury to nie powinniśmy tego okazywać całym sobą. Możemy nosi ubrania, które lubimy, ale tez niekiedy trzeba wiedzieć, gdzie są granice. Wszyscy wiemy jak potrafią wyglądać Goci. Nie oznacza to jednak, że muszą oni ubierać się we wszystkie swoje akcesoria, którymi dysponują. Mogą je zakładać tylko w swoim towarzystwie, a niekoniecznie wychodzą do miejsc publicznych. Jest to po prostu zbyt rzucające się w oczy, a nie o to chodzi przecież w stylizacjach. Przede wszystkim to właśnie my powinniśmy się w tym dobrze czuć – wygląd jest sprawą drugorzędną i nie powinna być brana jako kluczowy czynnik przy wyborze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat