Modernistyczny wygląd mieszkania

Każdy marzy o domu idealnym. Dla jednych jest to przytulna chatka w lesie, dla innych piękna willa. Inni natomiast marzą o nowoczesnym lofcie. Nie mając jednak przestrzeni: wysokich sufitów, olbrzymich pokojów i ogromnych okien, osiągnięcie tego samego efektu jest niewspółmiernie trudne. Ale nie niemożliwe. Jak więc stworzyć modernistyczne mieszkanie?

moredn(sxc.hu)
moredn(sxc.hu)

Ściany

Wbrew pozorom ściany odgrywają bardzo ważną rolę w wyglądzie i odbiorze mieszkania. Przy tych samych meblach i dodatkach możemy uzyskać zupełnie różny efekt, jeżeli pokryjemy ściany tapetą, farbą lub kamieniami. Jeżeli staramy się osiągnąć surowy, modernistyczny wygląd, powinniśmy pokryć ściany szarym tynkiem o nierównej fakturze.

Meble

Modernistyczne wnętrze wymaga nowoczesnych i nieco ekstrawaganckich mebli. Czerwone skórzane fotele, szklany stół, metalowe regały przypominające drabiny. To wszystko składa się na idealne modernistyczne mieszkanie. Jako akcent można zastosować jeden antyczny mebel, najlepiej starodawna skrzynię na ubrania.

Akcesoria

W nowoczesnym mieszkaniu dekoracje nie powinny być zbyt duże i widoczne. Najlepiej, żeby wpasowywały się w otoczenie. Zastąpmy gromadę porcelanowych ptaszków na jedną sporą głowę tygrysa lub psa. Wykorzystajmy też urbanistyczne dekoracje – neony. Taka reklama świetlna dawno zamkniętego kina może dopełnić modernistyczne wnętrze.

Modernistyczne mieszkanie nie jest trudne do osiągnięcia. Należy kierować się wewnętrznym duchem urbanistycznego minimalisty i wnet osiągnie się pożądany efekt. Zapomnij o szablonowym myśleniu i stwórz loft w swoim mieszkaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat