Nauka jazdy i egzamin na kategorię B

Wiele młodych osób zapisuje się na kurs prawa jazdy. Jest to pewnego rodzaju inwestycja w siebie. Pozwala przede wszystkim na znacznie lepsze poprawienie swojej sytuacji względem pracodawcy – chętniej zatrudniają osoby, które mają dodatkowe uprawnienia w tym zakresie. Wymaga się jednak, aby było ono „czynne”. Oznacza to, że sama umiejętność prowadzenia samochodów nie jest dla takiej osoby ważna. Liczy się przede wszystkim fakt, ze na co dzień mamy do dyspozycji samochód, na którym zdobywamy doświadczenie i po prostu umiemy jeździć dobrze. Dlatego pierwszym krokiem do tego będzie zdanie egzaminu na prawo jazdy. Ten nie należy do najłatwiejszych – niektórzy muszą pochodzić do niego nawet kilka razy. Dlatego warto się skupić podczas kursu, bo wtedy możemy nauczyć się wszystkiego i sprawić, że jazda samochodem będzie dla nas niezwykle prosta. Tak naprawdę jazdy będziemy się uczyli dopiero na własnym samochodzie. Standardowa ilość 30 godzin jest zbyt mała, aby należycie opanować taką umiejętność.

Nauka jazdy

Ośrodków Szkolenia Kierowców jest bardzo wiele. Oznacza to, że nie będzie problemów ze znalezieniem odpowiedniego kursu i to po niskiej cenie. W ten sposób będziemy bardziej zmotywowani do tego, aby w ogóle podejmować się takiej nauki. W momencie, gdy ukończymy cały program nauczania to będziemy mogli przystąpić do egzaminu wewnętrznego. Jego zdanie powoduje, że mamy odblokowaną możliwość przystąpienia do egzaminu państwowego. Koszt takiego egzaminu jest różny na przestrzeni lat, ale waha się w okolicach 120 zł. Składa się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. Ta pierwsza to nic innego jak odpowiedzi na pytania z zakresu ruchu drogowego, bezpieczeństwa pojazdów itd. Ważniejszy jest jednak egzamin praktyczny.

Prawo jazdy (sxc.hu)
Prawo jazdy (sxc.hu)

Egzamin praktyczny

Ten podzielony jest również na dwa etapy. Pierwszym z nich jest jazda po placu manewrowym. Standardowo jest to jazda po łuku oraz ruszanie ze wzniesienia. Jeżeli pozytywnie zaliczymy ten etap to możemy przystąpić do jazdy po mieście. Podczas niej wykonujemy wszystkie polecenia egzaminatora, a on je ocenia. Na tej podstawie oceniane są nasze umiejętności jazdy samochodowej. Jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń lub będą one mieściły się w dopuszczalnej normie to zostanie on zaliczony. Ze zdanym egzaminem udajemy się do działu komunikacji, gdzie będziemy mogli odebrać prawo jazdy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat