Nienaganny wygląd, czyli „jak cię widzą, tak cię piszą”

Wygląd ma ogromne znaczenie i wpływa na to jak jesteśmy postrzegalni przez resztę społeczeństwa. Mimo, że większość osób twierdzi, że ocenia ludzi po ich czynach i zachowaniu to nie jest to do końca prawdą. Tak naprawdę to nie od nas jest zależne, bo za ocenę odpowiedzialne są te warstwy mózgu, które są od nas niezależne. Nawet jeżeli chcemy widzieć w ludziach coś więcej niż tylko wygląd to i tak nasz umysł będzie temu przeciwdziałał. Po prostu widząc kogoś po raz pierwszy od razu albo będziemy do niego pałali sympatią lub przeciwnie – niechęcią. Takie pierwsze wrażenie bardzo trudno jest później zmienić, co nie jest jednak niemożliwe. Jeżeli będziemy mieli z kimś do czynienia przez długi czas to może okazać się, że taka osoba przypadnie nam do gustu znacznie bardziej niż wcześniej. Niemniej to jednak na podstawie pierwszego wrażenie jesteśmy oceniani i to w znakomitej większości przez pryzmat wyglądu a nie zachowania. Dlatego za każdym razem, gdy będziemy musieli obracać się w nowym towarzystwie warto jest zadbać o to, aby wyglądać nienagannie. To pozwoli nam na zyskanie sympatii, która może przydać się nam w życiu towarzyskim, jak również w życiu zawodowym. Zauważmy, że osoby atrakcyjne znaczniej łatwiej odnoszą sukces niż te, które nie są szczególnie atrakcyjne.

Wygląd ma znaczenie

Zmiana wyglądu nie należy do prostych i często wiąże się z koniecznością wymiany garderoby. To chyba najlepszy sposób na zmianę swojej prezentacji, bo nie wiąże się bezpośrednio z ingerencją w swój naturalny wygląd. Na początek warto jest zorientować się jakie ubrania są obecnie modne i w co warto ubierać się w zależności od sytuacji. Dodatkowo całość musi być dostosowana do naszego wieku oraz piastowanej przez nas funkcji. Wiele osób próbuje się odmłodzić przez ubrania, co często powoduje odwrotny efekt do zamierzonego. Taka osoba zaczyna wyglądać komicznie i nie jest traktowana poważnie przez pozostałe osoby. Nie powinniśmy też ubierać się zbyt staromodnie, bo ponownie zostaniemy ocenienie niekorzystnie. Najlepiej ubierać się stosowanie do swojego wieku, aby zachować balans i równowagę. Nie oznacza to, że musimy wyglądać nudno. Można pozwolić sobie na szaleństwo, ale w dobrym smaku. Można to osiągnąć chociażby przez dobranie akcesorium, które będzie wyróżniało się na tle całej stylizacji. Zwykle są to elementy od znanych projektantów, które są bardzo eleganckie i niestety też kosztowne. Nie każdy będzie gotów wydać kilka tysięcy złotych na jeden tylko element garderoby.

Każda kobieta chce wyglądać jak najatrakcyjniej (sxc.hu)
Każda kobieta chce wyglądać jak najatrakcyjniej (sxc.hu)

Koszty i prezentacja

Mamy też możliwość kupienia czegoś za znacznie mniejsze kwoty. Wystarczy tylko dobrze poszukać i zawsze trafi się okazja. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest szukanie również w sklepach typu outlet. W nich można kupić coś zdecydowanie taniej, a jednocześnie zachowując wysoką jakość wykonania, jak również markę danego produktu. Wybierając się do takiego sklepu będziemy mogli poszukać akcesorium, które będzie w stanie uzupełnić stylizację. Na tym polu zdecydowanie większe możliwości mają panie, których strój składa się z wieli dodatków. Każdy z nich może sprawić, że całość nie będzie już nudna i typowa, ale z dodatkową nutką dodającą świeżości. Warto zdecydować się na markowe torebki outlet, które sprawdzają się zwykle świetnie i stają się elementem łączącym poszczególne elementy ze sobą. Taki gadżet jest w stanie w dużej mierze wpłynąć na całą stylizację i sprawić, że zostaniem ocenieni bardzo wysoko przez wszystkie osoby, z którymi się wtedy spotkamy.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Wypowiedz się na ten temat