Nowoczesne aranżacje przestrzeni domowych

Posiadacze domów prywatnych marzą o tym, aby ich wnętrza były przestronne i dostosowane do współcześnie panujących trendów w aranżacji pomieszczeń. Ludzie uważają, że zaprojektowanie domy wymaga pomocy projektantów wnętrz. Nie jest to jednak prawda, bo wszystko jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie. Musimy mieć pomysł, który później sukcesywnie będziemy realizowali. Sami najlepiej wiemy czego oczekujemy więc nikt nie zrobi tego lepiej od nas samych. Oczywiście w czasie takie projektowania natrafimy na ogrom problemów, z którymi ciężko będzie sobie poradzić. Dzięki uporowi i konsekwencji w dążeniu do celu będzie to możliwe, a sam efekt będzie lepszy niż się spodziewamy. Nie korzystając z pomocy innych osób uda się nam również zmniejszyć koszty takiego przedsięwzięcia, bo nie będziemy musieli płacić za pracę specjalistów z tego zakresu. Jeżeli zrezygnujemy też z ekipy remontowo-budowlanej, która odpowiedzialna byłaby za realizację to już całkiem możemy zejść z kosztami. Na dobrą sprawę będą one wynosiły tyle co zakup materiałów budowlanych i wyposażenia. Przed przystąpieniem do prac powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące przestrzeni, w której chcemy żyć i mieszkać. Głównie powinny być one związane z naszymi preferencjami i oczekiwaniami.

Nowoczesne aranżacje

Wiedząc jak dom ma wyglądać będzie nam łatwiej na etapie projektowania. Być może nie mamy w głowie jeszcze całego zarysu, ale mając chociaż pomysł jesteśmy w stanie rozwinąć go na wszystkie pomieszczenia i stworzyć coś naprawdę unikalnego. Przede wszystkim warto jest uwzględnić postulaty, których realizacja sprawi, że będziemy mieli do czynienia z pomieszczeniem nowoczesnym. Przede wszystkim warto jest zadbać o przejrzystość. Wnętrza powinny być przestronne, jasne, minimalistyczne. Jeżeli w rzeczywistości nie dysponujemy wielkimi powierzchniami to jesteśmy w stanie uzyskać odpowiednie efekt stwarzają optycznie duże wnętrze. Najprostszym sposobem jest pomalowanie pomieszczenia na jasne kolory, które sprawią, że całość wyda się większa. Ciemne kolory pomniejszają, co doskonale odzwierciedla powiedzenie, że „czarny wyszczupla”. Analogicznie można odnieść to do jasnych kolorów, które właśnie podkreślają wielkość i kształt. W przypadku aranżacji pomieszczeń warto jest pozostać przy bielu, odcieniach szarości, delikatnych brązach. W ten sposób sprawimy wrażenie głębi i większego pomieszczenia niż w rzeczywistości. Warto zadać również o oświetlenie, które tak samo powinno przemyślane. Warto stosować światła o zimnej barwie, które dają naturalny odeń.

Schody drewniane (sxc.hu)
Schody drewniane (sxc.hu)

Schody – klasyczne czy wspornikowe?

Jeżeli już uporamy się z optycznym poszerzaniem wnętrz to warto zapewnić również rozwiązanie związane z minimalizmem formy. Odniesiemy to do przykładu schodów, które w większości domów prywatnych są bardzo zabudowane i stanowią monumentalną formę. Jeżeli chcemy, aby nasz dom był nowoczesny to będziemy musieli zrezygnować z takiego rozwiązania na rzecz czegoś mniejszego, delikatniejszego i bardziej subtelnego. Dlatego zamiast typowych schodów drewnianych warto jest zastosować faltwerktreppe. Są to schody wspornikowe, w których każdy stopień jest oddzielna konstrukcją, która jest bezpośrednio montowana do ściany. Odpowiednie ułożenie szczebli daje w pełni funkcjonalne i bezpieczne schody. Są one bardzo efektowne i minimalistyczne. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca i dzięki szczeliną pomiędzy stopniami możliwe jest wpuszczenie większej ilości światła. Takie schody montowane są coraz częściej w domach prywatnych. Ważną rzeczą jest jednak ich odpowiednie przymocowanie. Powinno zostać wykonane to przez profesjonalistę, który doskonale wie co robi i ma na koncie mnóstwo podobnych realizacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat