Nowoczesne i jasne salony

Każdy z nas chce mieć mieszkanie, które będzie przejrzyste i rozświetlone. Niestety nie zawsze tak jest – w większości bloków widoki nie są zbyt atrakcyjne, a do środka nie wpada zbyt wiele światła. Zwłaszcza jeżeli jest to mieszkanie, które urządzone jest na starą modłę, czyli z dużą ilością mebli, dywanów i ozdób. W ten sposób zmniejszamy optycznie przestrzeń i sprawiamy, że uzyskujemy efekty odwrotny do zamierzonego. Jest to dość spory problem, z którymi musimy się jakoś uporać, bo w innym przypadku będziemy musieli się męczyć w takiej aranżacji, co niestety nie będzie dla nas korzystne. Mały dostęp do naturalnego światła sprawia, że czujemy się bardziej zmęczeni i zostaje zaburzony nasz naturalny zegar biologiczny. To właśnie światło i melanina są odpowiedzialne za to jak funkcjonuje nasz organizm w odniesieniu do czasu.

Aranżacja wnętrza

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić to pozbyć się zbyt dużej ilości dodatków w mieszkaniu. Niepotrzebnie zbierają one kurz i powodują, że cała powierzchni pokoju wydaje się zagracona. Nie wpływa to korzystanie na wygląd salonu i dlatego pozbywamy się tego bez skrupułów. Podobnie będziemy musieli postąpić z meblami. Nie mogą być one zbyt duże i przytłaczające. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ pozbywamy się tego balastu, który powoduje, że całość naszego domu jest zagracona i absorbuje światło. Zamiast tego lepiej jest wybrać mniej przykuwające oko meble, które będą w jasnych, pastelowych barwach. Mogą być wykończone na połysk, ponieważ będzie to rozpraszało światło po całym wnętrzu. Możliwe jest też uzyskanie podobnego faktu poprzez zamontowanie luster – dodatkowo powiększy to wizualnie przestrzeń, a na tym właśnie nam zależy.

Nowoczesny, jasny salon (sxc.hu)
Nowoczesny, jasny salon (sxc.hu)

Oświetlenie

Niestety te rzeczy będą miały zastosowanie jedynie podczas dnia i kompletnie nie sprawdzą się one po zmierzchu. Do tego celu będziemy musieli wykorzystać oświetlenie. Lampy do salonu powinny nawiązywać do całego stylu. Nie mogą być one odrębną całością, ponieważ w ten sposób nie będziemy w stanie wszystkim zarządzać we właściwy sposób. Jest to dla nas ogromnie ważną rzeczą, o którą powinniśmy zadbać z największą dbałością o szczegóły – takie rzeczy będą dla nas po prostu niezwykle opłacalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat