Nowości dentystyczne.

Kiedyś dentysta był lekarzem do którego miało się zaszczyt iść. Bolące zęby często leczyło się spaloną gazetą lub okładało się lód. Wyrywanie zęba wiązało się z klamką, a nie ze znieczuleniem. Dziś każda stomatologia Warszawa jest wyposażenia w odpowiednie narzędzia, które umożliwiają podstawowe leczenie zębów.

Obecnie wizyta u dentysty nie musi wiązać się z bólem i nieprzyjemnym spotkaniem z wiertłem. Wizyty u stomatologia czasem przemieniają się w spa. Przynajmniej takie efekty otrzymujemy po wyjściu z gabinetu.

Uznawane za nowoczesne zabiegi dentystyczne to wszystkie te, które opierają się bardziej na wyglądzie jamy ustnej, a nie na utrzymaniu jej w zdrowym stanie.

  1. Wybielanie zębów, jest dziś metoda nie tylko stomatologiczną, ale normą w utrzymaniu prawidłowego wyglądu uśmiechu. Wybielać zęby można na kilka sposobów zarówno w domu jak i w gabinecie dentystycznym. Oczywiście te wykonywane pod okiem profesjonalisty jest dużo korzystniejsze, efekt jest trwalszy i oczywiście bardziej bezpieczne.
  2. Można zaryzykować zdaniem, że założenie licówek na zęby jest również jedną z metod na śnieżnobiałe zęby. Licówki to nakładki na zęby, które są specjalnie dopasowane do naszego zgryzu oraz kształtu naszego uzębienia. Niestety licówki łączą się ze spiłowaniem naszego zęba i nałożenie na niego licówek.
  3. Ostatnio modne stały się również kolczyki w zębach. Niestety taka ozdoba naraża nas na próchnicę oraz trwałe uszkodzenie zęba, natomiast mogą robi swoje. Pomimo alarmów dentystów, młodzież nadal kolczykowała sobie zęby.
  4. Chociaż aparat ortodontyczny jest już na rynku kilka lat, nadal uznaj się go za nowość w stomatologii. Dzięki niemu wiele osób odzyskało piękny i naturalny uśmiech. Służy on do prostowania zębów, dlatego ważne jest
    sxc.hu
    sxc.hu

    by zakładać go szczególnie dzieciom, gdy zęby się dopiero rosną. Wówczas aparat może być wyciągany i niewidoczny. W późniejszym czasie, gdy wada jest już większa trzeba zakładać stałe aparaty, które będą w stanie naprawić uśmiech.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat