Organizacja wycieczek szkolnych i zielonych szkół

Jedną z najlepszych informacji dla uczniów jest ta, że wybierają się na wycieczkę szkolną. Jest to dla nich przede wszystkim możliwość na zyskanie dnia bez zajęć lekcyjnych, ale też szansa na zobaczenie ciekawego miejsca. Niesie to ze sobą też walor edukacyjny jak ma to miejsce na przykład podczas zielonej szkoły. Nic więc dziwnego, że uczniowie stale namawiają swoich wychowawców, aby ci organizowali wyjazdy klasowe. Dla nich jest to jednak znacznie większy problem, ponieważ załatwienie wszystkich formalności i zorientowanie się w możliwościach jest znacznie trudniejsze. Na początku rodzice muszą wyrazić zgodę na to, aby w szkole była zorganizowana wycieczka. Później konieczne jest stworzenie jej programu, co samo w sobie jest dość trudne. Na tym etapie konieczne jest skompletowanie miejsc, które warto jest odwiedzić, z jakich atrakcji skorzystać, czy zatrudniać przewodników czy może zwiedzać na własną rękę. Na tym przykładzie szacuje się także koszty takiej wycieczki. Jeżeli program zostanie zaakceptowany przez dyrekcję to dopiero wtedy możliwe jest rozpoczęcie zbiórki pieniędzy.

Autokary

Kolejną ważną rzeczą będą autokary, które muszą pomieścić wszystkich uczniów. Pamiętajmy jednak, aby korzystać tylko z zaufanych i profesjonalnych firm. Zwłaszcza jeżeli podróż będzie odbywała się do dalszych miejsc, a sama podróż potrwa kilka godzin. To wszystko jest niezmiernie ważne, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie zapewnić uczniom bezpieczeństwo, które jest priorytetem. Warto też sprawdzić czy poszczególne autokary mają ważne badania techniczne i nadają się do jazdy. Wielu przewoźników niestety wynajmuje pojazdy, które nie spełniają podstawowych wymagań.

Autokary wycieczkowe (sxc.hu)
Autokary wycieczkowe (sxc.hu)

Zbiórka pieniężna

Jeżeli sprawy formalne będą już załatwione to kolejną rzeczą będzie dopilnowanie, aby uczniowie wpłacili pieniądze za wycieczkę. Jest to ważne, ponieważ im więcej uczniów się zdecyduje tym wszystko będzie tańsze – po prostu koszty rozłożą się na większą liczbę osób i jednorazowo nie będziemy musieli wydać aż tak dużych kwot. Osoby, których nie stać na wycieczki mają możliwość skorzystania z pomocy szkoły, która w takich sytuacjach może ją opłacić. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie, które przysługuje osobom, których rodzice nie byliby w stanie wydać tak dużych kwot na rozrywkę. Jeżeli samy mamy podobną sytuację to powinniśmy z takiej pomocy skorzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat