Oszczędzamy na prądzie elektrycznym

Każdy z nas chce obniżyć rachunki, które musimy płacić każdego miesiąca. Nie jest to niestety takie proste i zawsze opłaty wracają do takiego samego poziomu. Czy jest to w ogóle możliwość, aby zaoszczędzić energię elektryczną? Okazuje się, że jest i to całkiem sporo. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić czy naprawdę potrzebujemy tak wielką ilość urządzeń elektronicznych. Wszystkie z nich pobierają prąd i dlatego zużycie może być tak wysokie. Jeżeli uda się nam je odłączyć to z pewnością odczujemy to w comiesięcznych rachunkach. Możemy też je sprzedać i dodatkowo zyskamy jeszcze nagły zastrzyk gotówki. Niezwykle ważną kwestią jest również to, aby zawsze wyłączać ten sprzęt z którego korzystamy. Wiele osób ma takie przyzwyczajenie, że zostawia włączony telewizor – nawet jeżeli nie ma nas w pokoju i przez to niczego nie oglądamy. W ten sposób zużywamy prąd na darmo, bo nie korzystamy nawet z jego możliwości, jest to bez sensu i powinniśmy się pilnować, aby tak nie robić.

Oszczędzanie

Kolejną ważną rzeczą jest to, abyśmy dopilnowani, żeby uradzenia się wyłączały a nie przechodziły w tryb hibernacji. Wiadomo, że w takiej sytuacji będziemy musieli płacić za sprzęt, który „rzekomo” jest wyłączony. Jeżeli więc nie chcemy tyle zapłacić to powinniśmy w jakiś sposób wszystkim się zająć. W innej sytuacji po prostu nie będziemy mogli sobie ze wszystkim poradzić i na każdym kroku będziemy marnowali energię, za którą przecież będziemy musieli zapłacić. Pamiętajmy również o tym ,że takie urządzenia jak ładowarki telefoniczne czy od tabletu mogą pobierać energię nawet wtedy, gdy nie ma do nich podpiętego sprzętu. Dlatego po skończonym ładowaniu powinniśmy wyciągnąć kabel z kontaktu i ponownie wpiąć g, gdy będziemy chcieli je naładować.

Pobór mocy (sxc.hu)
Pobór mocy (sxc.hu)

Moc bierna

Ważną rzeczą jest też moc bierna. Jest to ta energia, która, która krąży przez cały czas po naszej instalacji elektrycznej i powoduje, że naliczane są dodatkowe opłaty. Dlatego powinniśmy coś z tym zagadnieniem zrobić. Przede wszystkim za pomocą czegoś takiego jak kondensatory mocy biernej. Są to urządzenia, które z reguły stosowane są w zastosowaniach przemysłowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować podobne rozwiązania także w mieszkaniu. Będzie pozwalało nam to na ograniczenie zużycia energii i będziemy mogli się cieszyć tym, że mamy rozwiązanie, które faktycznie zmniejsza nasz wkład za prąd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat