Jak pozbyć się starego auta?

Kiedy najlepiej wymienić auto na nowe? Przede wszystkim, wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy. Przeciętny Niemiec jeździ autem średnio pięć lat, po czym je sprzedaje i kupuje nowe. W przypadku Polaków sytuacja ta wygląda nieco inaczej. Polak częściej kupuje auto używane niż nowe i jeździ nim średnio 10 lat a nawet i dłużej. Decyduje się na wymianę auta dopiero wtedy, kiedy wymaga ono kosztownych napraw albo w sytuacji, kiedy potrzebuje większego. Rzadko kiedy sprzedajemy auta, bo przestały nam odpowiadać, lub dlatego, że chcemy coś w swoim życiu zmienić. W porównaniu z Niemcami, Polacy mają także znacznie większe trudności jeżeli chodzi o pozbycie się niechcianego auta. Dlaczego tak się dzieje?

Trudno sprzedać auto od drugiego i trzeciego właściciela.

2

Bez wątpienia rynek aut używanych jest dość mocno przesycony a do tego bardzo konkurencyjny za sprawą aut importowanych z Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Belgii i Danii. Auta te są zazwyczaj w dość dobrym stanie (bo i drogi naszych europejskich sąsiadów są znacznie lepsze), mają małe przebiegi i jednego właściciela. W porównaniu z nimi używane polskie auta od drugiego albo i trzeciego właściciela wypadają dość blado. I chodzi tutaj nie tylko o przebieg, ale i o stan amortyzacji i karoserii. Dlatego też chcąc sprzedać auto, Polak musi znacznie zejść z ceny a to z kolei oznacza dla niego stratę pieniędzy. Nie każdy się na to godzi. Z drugiej jednak strony, nie ma się także co dziwić kupującym, że wolą auta sprowadzone zza granicy.

Złom czy skup?

3

To dwie opcje, które gwarantują pozbycie się auta. Zamiast czekać w nieskończoność, aż znajdzie się chętny do kupna naszego auta, możemy zacząć działać od razu. Jednakże zastanówmy się dobrze nad opcją. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest skup samochodów Wrocław. Firmy skupujące samochody wyceniają auto i oferują dość rozsądną cenę, która powinna zadowolić właściciela realnie oceniającego stan swojego auta. Skupy nie przyjmują jednak aut powypadkowych ani mocno uszkodzonych. W takich wypadku pozostaje tylko złomowanie. Złomowanie jest dobrym rozwiązaniem także w przypadku aut, u których koszty naprawy przekraczają zdecydowanie wartość pojazdu. Takiego auta nie kupi ani klient indywidualny ani tym bardziej skup. Za złomowane auto otrzymamy kilkaset złotych.

Zazwyczaj chcemy się auta pozbyć szybko i skutecznie. Nie lubimy czekać, ani tym bardziej zajmować się poszukiwaniem lawety dla niesprawnego auta. Na szczęście dziś nie musimy tego robić, bo zarówno złomy jak i skupy są firmami mobilnymi, które zabierają pojazd spod domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat