Praca weekendowa i dorywcza

Wiele osób, które studiuje dziennie chce znaleźć jakąś pracę dorywczą, która pozwoli im na zarobienie pieniędzy. Zwykle nie są to duże sumy, ale w przypadku takiej osoby każdy grosz jest na wagę złota i potrafi zmienić życie na lepsze. Znalezienie takiej pracy nie jest niestety łatwe, bo wiele osób ma podobny pomysł i konkurencja na rynku pracy jest duża. Zastanówmy się jednak jakie rzeczy można wykonywać dorywczo. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest rozdawanie ulotek przechodniom. Jest to dość prosta praca, która polega tylko na rozdawaniu materiałów promocyjnych przechodniom. Problem polega na tym, że biorą je bardzo niechętnie i niektórzy mogą być nawet opryskliwi wobec takiej osoby. Musimy się nastawić na to, że całodzienne stanie na słońcu jest męczące i nie są to łatwe pieniądze jak mogłoby się wydawać. Pamiętajmy, że to wszystko ma w naszym przypadku znaczenie i powinniśmy robić wszystko, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki do życia.

Inwentaryzacje

Kolejną rzeczą, którą możemy się zająć to inwentaryzacje. Są one przeprowadzane co jakiś czas przez różnego rodzaju firmy – najczęściej hurtowne oraz sklepy. Jest to praca polegająca na liczeniu asortymentu oraz porównywaniu go ze sprzedażą. W ten sposób można przekonać się ile towarów zostało sprzedanych a ile nie. W przypadku dużych obiektów handlowych liczenie tego jest czasochłonne i z tego powodu taka inwentaryzacja jest przeprowadzana przy udziale osób, które nie są związane z danym sklepem. Często taka praca odbywa się w nocy i powinniśmy mieć tego świadomość. Dzieje się tak, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie wyrobić się ze wszystkim w czasie, gdy sklep jest zamknięty i otworzyć go z samego rana jak zwykle. W takim przypadku wynagrodzenie jest wyższe, ponieważ praca podczas nocy jest lepiej płatna.

Rozdawanie ulotek w tłumie to jedna z popularniejszych prac dorywczych (sxc.hu)
Rozdawanie ulotek w tłumie to jedna z popularniejszych prac dorywczych (sxc.hu)

Praca na weekendy

Osoby, które są bardziej ambitne mogą znaleźć pracę stałą na weekendy. W ten sposób będziemy w stanie zarobić znacznie więcej pieniędzy, ale za to stracimy wszystkie dnie wolne. Jeżeli jednak potrzebujemy gotówki to będzie to najlepszy ze sposobów. W przypadku wielkich miast będziemy w stanie znaleźć takie oferty pracy, ale gorzej mają ci, którzy mieszkają niewielkich miejscowościach. Może okazać się, że nie ma pracy na weekendy i z naszych planów nic nie wypali.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat