Problem uzależnienia od internetu wśród młodych ludzi

W przypadku wielu młodych osób, spotkać się można z licznymi problemami dotyczącymi nadmiernego korzystania z komputerów. Internet przynieść może naprawdę sporo korzyści, jeśli tylko będziemy potrafili z niego korzystać w sposób naprawdę umiejętny. Niestety mało który rodzić dokładnie kontroluje, w jak dużym stopniu niektóre osoby korzystają z komputerów i internetu. Sprawia to, że z biegiem czasu pojawić się może całkiem sporo problemów.

Telefony pozwalają na łatwy dostęp do internetu (pixabay.com)

Portale społecznościowe

Dzisiaj spora liczba, szczególnie młodych osób, nadmiernie korzysta z portali społecznościowych. Oczywiście pod wieloma względami są one jak najbardziej dobre, jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy wiemy jak korzystać z nich z umiarem, niestety dzisiaj nie każdy to potrafi. Z portali społecznościowych korzystać można bez problemu z niemal dowolnego miejsca na ziemi, dodatkowo z wielu urządzeń, co tym bardziej zachęca do ich częstego wykorzystywania.

Gry internetowe

Wiele gier komputerowych w dzisiejszych czasach pozwala na prowadzenie wciągających rozgrywek przez internet. Wiele osób bardzo często spędza więc przed takimi grami czas. Wciągają one na naprawdę długie godziny, przez co nie jest łatwe ograniczenie czasu, który jest im poświęcany każdego dnia. W przypadku najmłodszych osób duży wpływ mają na to sami rodzice, którzy powinni w dość znacznym stopniu ograniczyć dostęp do komputera i internetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat