Problemy geriatryczne – jak im zaradzić?

Problemy geriatryczne z reguły nie należą do bardzo poważnych. Jest to jednak bardzo uciążliwe dla osób starszych, ponieważ stopniowo tracą oni pewne funkcje, które jednak są potrzebne do normalnego życia. Wiadomo, że osoby starsze są często spychane na dalszy plan. Szczególnie jeżeli niedosłyszą i trudno jest z nimi normalnie rozmawiać. Takie sytuacje są dla nich kłopotliwe i zaczynają się oni czuć niepotrzebni. Jest to bardzo przykre i powoduje, że mogą popaść nawet w załamanie nerwowe. Jeżeli więc zależy nam na naszej rodzinie to powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby móc pomóc takim osobom. Na szczęście współczesna medycyna i technika jest na tyle zaawansowana, że bez większych problemów jest w stanie pomóc osobom, które mają tego rodzaju problemy. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc osobom starszych i sprawić, że ponownie będą czuli się częścią społeczeństwa.

Problemy ze słuchem

Przede wszystkim choroby geriatryczne często dotyczą słuchu. Osoby na starość po prostu tracą częściowo słuch. Jest to problemem, bo nie rozumieją oni tego co próbuje się im powiedzieć. Często trzeba znacząco podnosić głos, co może być bardzo problematyczne dla obu stron. Dlatego ważną rzeczą jest, aby pomóc takiej osobie. Osiąga się to poprzez aparaty słuchowe Częstochowa. Są to niewielkie urządzenia, które wkłada się dokanałowo. Wzmacniają one dźwięk, który dociera do ucha człowieka. Dzięki temu możliwe jest słyszenie nawet takich sygnałów, które normalnie nie były dla takiej osoby słyszalne. W dużym stopniu przywraca to komfort życia, bo większość dzięków jest klarownych i dobrze słyszalnych.

Aparat słuchowy (sxc.hu)
Aparat słuchowy (sxc.hu)

Słaby wzrok

Nie inaczej jest w przypadku osób, które z jakichś powodów straciły całkowicie słuch. W takiej sytuacji aparaty słuchowe nie będą pomocne, ale zawsze jest możliwość zastosowanie implantów ślimakowych. Są one wszczepiane bezpośrednio do mózgi i ich zadaniem jest stymulowanie go i odbieranie informacji pochodzących z ucha. Nawet osoby, które od urodzenie nie słyszą mogą uzyskać możliwość słyszenia. Innym problemem, który dotyczy osób starszych jest niedowidzenie. Jest to częsty problem, który można w stosunkowo prosty sposób wyeliminować. W takiej sytuacji i rozwiązaniem jest zastosowanie okularów korekcyjnych, które niwelują wadę. Są one używane również przez osoby młode więc nie są one uznawane jako coś gorszego lub niecodziennego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat