Problemy komunikacyjne i z parkowaniem

Każdy kierowca jest w stanie zauważyć, że pojawiają się coraz większe problemy z korkami. Nawet w mniejszych miejscowościach musimy spędzić dużo czasu na nieuzasadnionym postoju. Najbardziej cierpią te osoby, których wynagrodzenie zależne jest od ilości obsłużonych klientów czy tych, których szybkość jest premiowana – przede wszystkim są to dostawy, kurierzy itd. Niestety te problemy będą narastać. Stan materialny Polaków się poprawia i dlatego możemy pozwolić sobie na kupno samochodów. Każdy dodatkowy pojazd potęguje ten problem. Dużo młodych też decyduje się na wyrobienie prawa jazdy i kupno pojazdu więc te problemy będą coraz bardziej zauważalne. Jeżeli władze miast nie podejmą stosownych działań to za kilka lat przejazd przez duże aglomeracje będzie niemal niemożliwy. Już teraz droga wydłuża się niemiłosiernie i ludzie muszą wyjeżdżać do pracy zdecydowanie wcześniej, co jest sporym problemem dla osób, które mają dużo obowiązków i chodzą stale przemęczeni.

Centrum miasta

Podobne problemy występują w przypadku, gdy chcemy zaparkować w niedalekiej odległości od centrum. Jest z tym problem, bo parkingów jest za mało. Te, które już istnieją są okupowane przez osoby, które pracują gdzieś w pobliżu więc w godzinach, gdy są w pracy to nie mamy absolutnie możliwości, aby skorzystać z miejsca parkingowego. Podejmuje się pewne rozwiązania, które mają zniechęcać takich ludzi do parkowania np. poprzez wprowadzenie płatnego postoju powyżej 30 minut. Jest to pewnego rodzaju rozwiązanie, ale nie sprawdzi się zawsze i mogą na nim ucierpieć osoby, które na ogół nie korzystają z takich parkingów. W te sposób możliwe będzie otrzymanie mandatu i często dostają go osoby, które nie wiedzą nawet o istnieniu takiej strefy, a przekroczą bezpłatny czas postoju jedynie o kilka minut. Jest to kłopot, z którym musimy sobie poradzić.

Parkomaty w centrum miasta (sxc.hu)
Parkomaty w centrum miasta (sxc.hu)

Prywatny parking

Dobrym rozwiązaniem jest prywatny parking Pyrzowice, który udostępniają niektórzy właściciele. Oczywiście postój tam będzie płatny, ale w zamian otrzymamy miejsce, które będzie bezpieczne, odgrodzone i najpewniej strzeżone. Nie będziemy musieli się obawiać, że coś niedobrego zdarzy się z naszym pojazdem i jest to po prostu rozwiązanie bardzo korzystne, które daje nam możliwość zaparkowania w tym momencie, w którym chcemy – bez konieczności objeżdżania całego miasta i szukania miejsca postojowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat