Problemy z dogrzewaniem domu prywatnego

W wielu domach prywatnych występują problemy z odpowiednim ich dogrzaniem. Zwłaszcza jeżeli jest to stara konstrukcja, która najlepsze lata ma już za sobą. W takiej sytuacji będziemy zmuszeni do tego, aby określić źródło problemu. Najczęściej jest to wyciek ciepłego i nagrzanego powietrza na zewnątrz. Może do tego dochodzić wtedy, gdy w naszym domu będzie jakaś nieszczelność. Jej znalezienie będzie dla nas kluczowe. W ten sposób będziemy mogli znaleźć rozwiązanie problemu i wyeliminować problem raz na zawsze. Pomoże nam to bardzo w możliwości zaoszczędzenia pieniędzy. Będzie się tak działo przede wszystkim dlatego, że nie będziemy musieli tak mocno podkręcać ogrzewania, bo po prostu nie będzie takiej potrzeby. Swoje poszukiwania powinniśmy zacząć od razu – nie warto jest czekać do wiosny, ponieważ później będzie nam po prostu trudniej i możemy spędzić wiele czasu, na określeniu źródła tego problemu.

Wyciek ciepła

Na początku powinniśmy zacząć od sprawdzenia okien. Często to właśnie one nie są szczelne i stanowią źródło wycieku ciepła. Powinniśmy sprawić całą oprawę okna. Często jest ono po prostu źle zamontowane i wystarczające będzie na przykład jego zakitowanie. W innym przypadku będziemy musieli wymienić całą stolarkę okienną. W takiej sytuacji powinniśmy odejść od drewna i skupić się na materiałach, które stosowane są teraz o wiele powszechniej. Mowa przede wszystkim o rozwiązaniu jakim są okna pcv Wrocław. Są one o wiele lepsze, pozwalają na izolację termiczną i akustyczną. Ich montaż nie jest specjalnie drogi i jesteśmy w stanie zrobić to za stosunkowo niewielkie pieniądze. Montażem zajmą się profesjonaliści więc sami nie będziemy musieli się niczym zajmować.

Okna mogą być odpowiedzialne za wyciek ciepła (sxc.hu)
Okna mogą być odpowiedzialne za wyciek ciepła (sxc.hu)

Kamery termowizyjne

Jeżeli jednak to nie okna będą odpowiedzialne za wyciek ciepła to będziemy musieli posunąć się do bardziej radykalnych metod. Możemy na przykład zlecić inspekcję kamerą termowizyjną. W ten sposób będziemy mogli dokładnie zobaczyć cały rozkład temperatury na elewacji naszego budynku. W ten sposób uda się nam określić w których obszarach występuje wyciek powietrza nagrzanego. Tego rodzaju działania można przeprowadzić jedynie podczas zimnych dni, więc najlepiej jest się tym zająć po prostu w trakcie zimy. Będziemy mogli od razu ustalić źródło naszych kłopotów i przez wiosnę zająć się naprawa tego, aby w kolejnym sezonie wszystko było już tak, jak należy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat