Problemy z nieszczelnymi oknami

Wiele właścicieli domów prywatnych ma poważne problemy z nieszczelnością elewacji. Jest to dla nas dość spory problem, który odpowiedzialny jest między innymi za to, że do środka przedostaje się chłodne powietrze. To z kolei wymusza na nas konieczność stosowanie dodatkowego ogrzewania. W ten sposób niestety narażamy się na znacznie większe koszty, które będziemy musieli ponosić jeżeli chcemy zapewnić sobie oraz naszej rodzinie odpowiednie warunki do życia. Wiele osób ma problem z tego rodzaju sytuacjami i dlatego powinniśmy się dobrze zastanowić w jaki sposób możemy podejść do takiego zagadnienia, abyśmy nie mieli takich kłopotów przyszłości. Jedną z możliwości jest sprawdzenie, które miejsce w elewacji może powodować takie nieszczelności. W przypadku domów prywatnych takich miejsc jest niestety dość sporo. Na samym początku warto będzie jednak zająć się takimi miejscami, które służą do tego, aby wymieniać ciepłe powietrze z tym zimnym. Mowa tutaj przede wszystkim o oknach. Dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić sobie znacznie szybsze rozwiązane problemów, ponieważ w większości przypadków to właśnie one są odpowiedzialne za tego rodzaju kłopoty. Musimy tylko sprawdzić czy nie ma jakichś nieszczelności i w razie potrzeby je rozwiązać.

Wybór okna

Najprostszym sposobem na sprawdzenie tego jest przyłożenie ręki do takiego okna. Jeżeli poczujemy na niej ruch powietrza to będzie to oznaczało jedynie to, ze właśnie one stanowią problem. W zależności od tego, w którym miejscu będzie problem będziemy mogli go rozwiązać w inny sposób. Jeżeli będzie to framuga to konieczne będzie zastosowanie jakiegoś uszczelnienia np. do drewna. W przypadku, gdy będzie to jednak połączenie ramy okna ze ścianą to będziemy musieli użyć tutaj już kitu oraz jakichś innych materiałów uszczelniających. W przypadku, gdy jednak problemu nie będzie dało się tak łatwo wyeliminować to może okazać się, że konieczne będzie wymienienie wszystkich okien. To nie jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ będzie nas kosztowało całkiem sporo. Okna Leszno to jednak najlepszy wybór, który jest w stanie rozwiązać wszystkie sytuacje, które nastręczają nam takich przejść. Wystarczy zgłosić się do firmy, a oni zajmą się wszystkim innym.

Powinniśmy sprawdzić szczelność okna (sxc.hu)
Powinniśmy sprawdzić szczelność okna (sxc.hu)

Konstrukcja domu

Może okazać się również, że to nie okna były problemem, ale inne elementy konstrukcyjne naszego domu. Często takim miejscem mogą być również drzwi zewnętrzne. One również mogą być nieszczelne, co niestety będzie skutkowało przedostawaniem się zimnego powietrza do środka takiego pomieszczenia. Jak widać nie łatwo będzie nam znaleźć miejsce, które odpowiedzialne jest za tego rodzaju kłopoty. Równie dobrze może być to dach, który będzie dziurawy i będzie dobrym miejscem do uchodzenia ciepłego powietrza. Jak wiemy to właśnie ono jest lżejsze i unosi się ku górze. Warto jest znaleźć rozwiązania, które pozwolą nam na poradzenie sobie z takim problemem. W ten sposób zmniejszymy koszty utrzymania swojego domu i nie będziemy narażali się na wyższe koszty, które związane są z zapewnieniem dodatkowego ogrzewania domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat