Problemy z uziemionym samochodem

Samochody bez wątpienia mogą być ułatwieniem codziennego życia dla bardzo wielu osób. To właśnie dzięki nim jesteśmy niezależni na drogach i możemy dojechać w każde miejsce, które tylko chcemy i w tym czasie, gdy mamy ochotę. Środki komunikacji zbiorowej nie są złe, ale nie dają tak wielkiej wolności. Jeżeli w danym czasie nie ma kursu to nie będziemy mogli gdzieś dojechać. Jak widać jest to wielki problem dla tych osób, które często mają jakieś spotkania itd. Dlatego z reguły takie osoby są w posiadaniu własnego samochodu. Niestety przynajmniej kilka razy w ciągu roku ulega on uszkodzeniom i nie jesteśmy w stanie pojechać nim do takiego miejsca. Jest o pewnego rodzaju problem, którego nie uda się nam rozwiązać tak szybko i będziemy musieli załatwić sobie całkiem inny transport. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak otworzenie maski i zajrzenie do silnika. Być może awaria nie będzie jakaś złożona i samo będziemy potrafili sobie z nią poradzić.

Rozładowanie akumulatorów

Jednym z najbardziej typowych problemów jest rozładowanie akumulatora. Może do tego dochodzić w sytuacji, gdy przez ostatnie dnie nie odpalaliśmy pojazdu. W ten sposób nie ma się jak ładować i zwyczajnie może wyczerpać się do takich wartości, że nie pozwoli to na uruchamianie samochodu. Jest to całkiem spory problem, bo nawet jeżeli nie jest to trudna usterka to i tak ładowanie trwa z reguły kilkanaście godzin. Oznacza to, ze w danym dniu już na pewno nie pojedziemy tam własnym pojazdem. Jeżeli chcemy wystrzegać się takich lub podobnych problemów w przyszłości to lepiej jest zainwestować w akumulatory żelowe, które są znacznie bardziej żywotne i mogą wytrzymać w o wiele gorszych warunkach. Nie reagują również tak bardzo na zimno, co może doprowadzić do śmierci zwykłego akumulatora. Kosztują one co prawda nieco więcej, ale to koszty, które można traktować jako inwestycję.

Akumulator to częsty problem (sxc.hu)
Akumulator to częsty problem (sxc.hu)

Usterki i naprawa

Inne usterki mogą być o wiele bardziej problematyczne i będą one wymagały interwencji mechanika samochodowego. Dzięki jego pomocy będziemy w stanie naprawić pojazd i pojechać na umówione spotkanie. Oczywiście jeżeli zorientujemy się odpowiednio wcześniej – często tego rodzaju naprawy mogą potrwać kilka godzin, a jeżeli jest duże obłożenie samochodami to nawet kilka dni. Dlatego musimy być przygotowania na taką ewentualność, że nasz samochód przez kilka dni w roku może być niesprawny i nie będziemy mogli z niego korzystać. W ten sposób uda się nam wszystko lepiej rozplanować i przynajmniej będziemy mogli skorzystać z innych rozwiązań, które nam pozostały w takiej sytuacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat