Protetyka uzębienia

Zdrowy i piękny uśmiech to jedna z tych rzeczy, o której marzy każdy z nas. Niestety wiele osób nie może się nim pochwalić, ponieważ w przeszłości zaniedbali sprawę i wykazali się dużą ignorancją w sprawie higieny. Jeżeli nie będziemy odpowiednio dbali o stan swojego uzębienia to może się okazać, że na starość nie będziemy mieli własnych zębów i będziemy musieli korzystać z pomocy protetyka. O ile w przypadku osób starszych nie jest to szokujące to w przypadku bezzębnego młodzieńca budzi to pewnego rodzaju zniesmaczenie. Utrata zębów przeważnie jest wynikiem zaniedbania, ale nie zawsze. Inną przyczyną jest mechaniczne wybicie np. podczas bójki lub podczas wypadków motoryzacyjnych. W przypadku człowieka zęby niestety nie odrastają i musimy dbać o nie ze szczególną dbałością. W momencie, gdy je utracimy to nigdy nie uda się nam ich odzyskać. Współczesna medycyna ma jednak rozwiązania, które pozwalają poradzić sobie w takich sytuacjach.

Proteza

Protetyka Oświęcim jest dziedziną zajmującą się tworzeniem protezy uzębienia. W ten sposób możliwe jest zakamuflowanie braków, a także zastąpienie funkcji zęba za ich pomocą. Jest to więc nie tylko zabieg stricte poprawiający wygląd i estetykę, ale również funkcje organizmu. Osoba, która nie posiada żadnych zębów nie jest w stanie przeżuwać pokarmu. W ten sposób skazana jest na spożywanie jedynie półpłynnego pokarmu, który łatwo będzie przełykać. Zastosowanie standardowych protez pozwala poradzić sobie z tym problemem, ponieważ można je wykorzystywać do żucia – spełniają one taką samą rolę jak prawdziwe zęby. Noszenie ich jest pewnego rodzaju dyskomfortem, a to głównie ze względu, że mogą one się zsuwać podczas mówienia lub jedzenia. Sama świadomość, że nie mamy własnych a sztuczne zęby może być powodem kompleksów dla wielu osób.

Badania stomatologiczne (sxc.hu)
Badania stomatologiczne (sxc.hu)

Implanty

Stosowanie protez jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ oferują one dobry komfort w całkiem przystępnej cenie. Znane są sposoby, które jeszcze lepiej są w stanie imitować zęby, ale niestety ich koszty jest bardzo duży. Mowa o implantach, które mogą zastąpić całego zęba i to na stałe. Ich wygląd oraz odczucie jest bardzo zbliżone do oryginału i dlatego są one tak pożądane przez osoby z brakami uzębienia. Nie powodują one dyskomfortu podczas stosowania, ponieważ nie mogą one wypaść i dodatkowo nie poruszają się podczas przeżuwania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat