Jak sobie radzić ze stresem?

Dzisiejsze czasy, gdy żyjemy w ciągłym biegu bardzo sprzyjają powstawaniu stresu, który może działać pozytywnie, ale na dłuższą metę jest bardzo szkodliwy. Z tego powodu każda osoba musi znaleźć swój własny sposób radzenia sobie ze stresem. Czym jest stres i jak sobie z nim poradzić?

Czym jest stres?

Stres jest reakcją organizmu na sytuacje ekstremalne, które często wydają się zbyt duże do skutecznego poradzenia sobie z nimi. Mogą to być zarówno sytuacje fizyczne (wojny, choroby, hałas) lub sytuacje społeczne (bezrobocie, nowy członek rodziny lub utrata przyjaciela). Krótkotrwały stres mobilizuje do działania, ale dłuższy okres stresu wpływa na nas negatywnie i należy się go pozbyć. Jak to zrobić?

Relaksujący masaż

Jednym z bardzo dobrych sposobów na długotrwały stres jest udanie się na kilka sesji masażu, które pomogą się zrelaksować i znacznie zredukować stres. Przykładem masażu redukującego stres może być masaż lomi lomi nui, który pochodzi z Hawajów. Masaż ten nie tylko zmniejsza stres, ale również rozluźnia mięśnie, wspomaga trawienie oraz poprawia nasze samopoczucie. Po takim masażu znowu mamy siłę do działania i motywację do rozwiązania stresujących nas problemów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat