Relokacje maszyn przemysłowych

W przemyśle często zachodzi konieczność, aby przetransportować jakąś maszynę lub zmienić jej położenie na hali. Jest to zadanie sprawiające całkiem sporo kłopotu. Przede wszystkim dlatego, że wymiary i waga takich urządzeń może być naprawdę spora. Do tego celu wymagane jest użycie specjalnego sprzętu, którym z reguły zakłady przemysłowe nie dysponują. O ile niewielkie urządzenia można zamontować samodzielnie np. za pomocą wózków widłowych czy suwnic to w przypadku całych linii lub naprawdę wielkich maszyn jest to po prostu niewykonalne. Tym bardziej, gdy mówimy o transporcie takiego urządzenia na wiele setek kilometrów. W takiej sytuacji konieczne jest znalezienie firmy, która zajmuje się przewozem takich urządzeń. Mają oni na stanie odpowiednie maszyny, które są w stanie skutecznie przewieźć tego rodzaju obiekty. Skorzystanie z ich pomocy wydaje się być rozwiązaniem najbardziej rozsądnym i całkiem ekonomicznym.

Relokacje urządzeń

Osoby wykonujące relokacje maszyn przede wszystkim mają w tym duże doświadczenie o dokładnie wiedzą w jaki sposób podejść do tego tematu. Nie musimy więc więc obawiać, że będzie dochodziło do niepożądanych sytuacji jak np. uszkodzenia sprzętu, który warty jest fortunę. Wszystko zostanie wykonane w bezpieczny sposób i bez powodowania zagrożenia dla samej maszyny oraz dla zdrowia innych osób. Będzie to dla nas szczególnie ważne, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi. Jeżeli jednak nie skorzystamy z usług takich osób, a będziemy próbowali wykonać wszystko samodzielnie to będziemy naprawdę sporo ryzykowali. Już nie tylko uszkodzeniem przewożonej maszyny, ale również urządzeń, które wykorzystaliśmy do takiej relokacji oraz przede wszystkim zdrowiem i życiem naszych pracowników! Jest to niedopuszczalne i sprzeczne z zasadami BHP.

Wózek widłowy nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem (sxc.hu)
Wózek widłowy nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem (sxc.hu)

Planowanie

Kolejną ogromnie ważną rzeczą jest, aby wszystko dokładnie zaplanować. Przede wszystkim powinniśmy uwzględnić organizację pracy w zakładzie. Takie działania mogą potrwać przez dłuższy czas, a w trakcie trwania prac nie powinno się kierować ruchu urządzeń do transportu bliskiego w tym kierunku. Mogą one tylko przeszkadzać i sprawiać, że wszystkie prace będą postępowały znacznie wolnej niż byśmy się tego spodziewali. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest, aby przygotować też miejsce docelowe, w którym taka maszyna ma się znajdować. Jeżeli jest to na terenie naszego zakładu to będzie to stosunkowo łatwe, ale jeżeli wywozimy maszynę poza jego obszar to może sprawiać to spore problemy, których przeskoczenie może nie być takie łatwe jakbyśmy chcieli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat