Remont w domu – jak zmniejszyć wydatki?

Remont w domu jest okazją do tego, aby wprowadzić do niego powiew świeżości. Jeżeli przez wiele lat niczego nie zmienialiśmy to z pewnością mamy poczucie, że tak wiele lat mieszkamy w dokładnie takich samych pomieszczeniach. Zaleca się wykonanie remontu i odświeżenia go w sposób dość radykalny. Problemem w takich sytuacjach jest zwykle brak pieniędzy, na który niewiele możemy poradzić. Możemy za to spróbować zejść z kosztami i wyremontować swoje mieszkanie przy minimalnym budżecie. Brzmi to na dość szalone rozwiązanie, ale tak naprawdę ma sens i może przynieść naprawdę wielkie korzyści. Przede wszystkim nie wydamy tak wielkich pieniędzy, a i tak uda się nam odmienić wnętrze. Będziemy musieli iść na kompromis i zostawić część mebli, które będzie można odrestaurować i później ponownie wykorzystać. W ten sposób zaoszczędzimy masę pieniędzy, ale nie stracimy jednocześnie na jakości i będziemy mogli cieszyć się z komfortowego i modnego wnętrza.

Podłoga

W pierwszej kolejności warto zająć się podłogą. Zajmuje ona stosunkowo największy obszar i jest widoczna z każdego miejsca w mieszkaniu. Jeżeli ona nie będzie prezentowała się idealnie to cały wygląd mieszkania zostanie zaburzony. Będziemy musieli zdecydować się na nową podłogę, co niestety nie będzie możliwe – nie mamy wystarczających środków, aby coś takiego kupić. Zamiast tego będziemy mogli wykorzystać już istniejącą podłogę (pod warunkiem, ze jest drewniana). Parkiet lub mozaiki mogą się niszczyć na przestrzeni lat, ale nie powinno stanowić to większego problemu. Wystarczy tylko, ze zdecydujemy się na cyklinowanie Gdynia i będziemy mogli zająć się jej odrestaurowaniem. Współcześnie korzysta się z technologi bezpyłowej, która jest w stanie ograniczyć ilość pyłów, które powstają w trakcie szlifowania nawierzchni. Zwiększa to bezpieczeństwo takiej metody i pozwala na używanie nawet przy obecności domowników. Jeżeli poprzednia podłoga nie przypadła nam do gustu to możemy wpłynąć na zmianę jej wyglądu. Przede wszystkim będziemy w stanie zmienić jej odcień – za pomocą bejcy.

Podłoga zamiast wymieniona może zostać odrestaurowana (sxc.hu)
Podłoga zamiast wymieniona może zostać odrestaurowana (sxc.hu)

Renowacja podłogi

Używając bejcę będziemy mogli zmienić kolor takiej podłogi, ale jednocześnie zachować fakturę drewna. W ten sposób zbliżmy się do efektu, który osiągają najdroższe panele. Będziemy mieli jednak taką przewagę, że są one drewniane i będą wstanie wytrzymać przez naprawdę długi czas. Trwałość takiego rozwiązania jest naprawdę wysoka. Dzięki temu możemy odetchnąć z ulgą i nie przejmować się za każdym razem, gdy stanie się coś złego z podłogą. Na pewno nie ucierpi ona w taki sposób jak się spodziewamy. Podobne działania możemy wykorzystać przy restaurowaniu mebli. One również wykonane są z drewna więc można usunąć poprzedni lakier i przemalować ja na dowolny kolor. Mogą posłużyć nam jeszcze przez naprawdę długi czas – ważne jest tylko, aby umieć wykorzystać takie rozwiązanie. W ten sposób koszta remontu drastycznie maleją, a my nie tracimy wcale na jakości wykonania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat