Rodzaje koktajli

Chociaż obecnie, coraz większa liczba osób zwraca uwagę na to co znajduje się w ich jadłospisie, to nie jest to jeszcze dużo ilość społeczeństwa. Generalnie panują złe nawyki w żywieniu, a nasze menu składa się z fast foodów oraz rzeczy wysokokalorycznych, zamiast produktów wysokowitaminowych.

Jeśli chcemy zadbać nieco o swoje zdrowie doskonałym pomysłem będzie wypicie każdego dnia chociaż jednego shake’a czy koktajlu witaminowego. To doskonała propozycja szczególnie dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na swoje posiłki. Wypicie koktajlu to maksymalnie kilka minut, a do tego jest pyszny, ponieważ możemy zrobić go z naszych ulubionych warzyw lub owoców. Jeśli chodzi o przygotowanie koktajlu, a raczej brak czasu na jego przygotowanie to żaden problem. Tak naprawdę, włożenie dwóch marchwi do sokowirówki to chwila moment. Możemy również przygotować nasz napój dnia poprzedniego – wieczorem, wtedy bez obaw zdążymy wyszykować się do pracy.

Koktajle owocowe.

sxc.hu
sxc.hu

Koktajle owocowe to doskonały pomysł na orzeźwienie. Owoce, które doskonale się nadają to cytrusy, owoce leśne zmieszane z mlekiem lub bananem. Do sokowirówki świetnie nadaje się również jabłko oraz gruszka.

Koktajle warzywne

Koktajle warzywne są dużo mniej popularne i chyba też mniej lubiane. Nie znaczy to jednak, że nie są zdrowe. Wręcz przeciwnie! Jeśli mamy sokowirówkę to klasyczny sok z marchwi z pietruszką to wspaniały koktajl do pracy.

Bardzo dobrym wariantem  jest również łączenie warzyw i owoców przy robienie koktajlu. Dobrym rozwiązaniem jest również dodanie mleka (w przypadku owoców) lub zieleniny. Dzięki temu dodatkowo wzbogacamy nasz koktajl o błonnik. Pamiętajmy jednak, że koktajl jest dodatkiem do naszej diety. Nasze żołądki to nie hale produkcyjne Bydgoszcz, dlatego pijmy witaminy z umiarem. J

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat