Rodzaje plis

Cenimy sobie prywatność, a latem także cień. Stąd w każdym znaleźć można żaluzje, rolety bądź właśnie plisy. Rolety plisowane to dobra propozycja dla każdego mieszkania. Ich niewątpliwy atutem jest to, że pasują do każdego kształtu okien (nawet okrągłych!). Dodatkowo można je składać nie tylko od dołu, ale także od góry. Dzięki temu sami dobieramy płaszczyznę, którą zostawiamy zakrytą. Równie dobrze może to być środek okna. Plisy zdobyły serca pań domu, gdyż dbanie o ich czystość jest wyjątkowo łatwe. Zadziwiające jest to, że jako jedyne z tego typu produktów, można je prać. Wystarczy je włożyć do wanny i opłukać wodą ze środkiem piorącym.

roleta(sxc.hu)
roleta(sxc.hu)

Jakie plisy wybrać

Istnieją różne rodzaje plis. Dzielą się one ze względu na zastosowanie i sposób montażu.
System F1 posiada tylko jedną listę montażową. Za pomocą uchwytów przykręca się plisę do listwy przyszybowej. Do podnoszenia żaluzji plisowanej używa się sznureczka. Jeżeli posiadamy okna uchylne powinniśmy pomyśleć o żyłkowym prowadzeniu.
W systemie VS2 możemy podnosić rolety i od dołu i od góry. Montujemy je do listw przyszybowych, a sterujemy nimi poprzez uchwyty, które są umieszczone na listwie. Jeżeli posiadamy duże okna powinniśmy pamiętać o drążku wspomagającym.
System VS to ten najbardziej doceniany w plisy poznań. Przeznaczony jest do okien o nietypowych kształtach.
System pl 11 przeznaczony jest do okien dachowych oraz innych złożonych konstrukcji (np. zimowych ogrodów). W nich materiał zamontowany jest na specjalnych żyłkach.

Wybór plisy zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Wymienione powyżej rodzaje rolet plisowanych umożliwiają nam dopasowanie i wybór idealnej dla naszych okien.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wypowiedz się na ten temat