Rodzaje silników w autach

Wszelkiego rodzaju samochody osobowe to w dzisiejszych czasach coś, z czego korzystamy niemalże każdego dnia. Wiele osób zastanawia się jednak nad pytaniem – co tak naprawdę bardziej się opłaca, jazda autem z silnikiem benzynowym czy też może silnikiem diesla? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak do końca jednoznaczna, bowiem zależy ona od całkiem sporej ilości czynników, na które musimy zwracać uwagę by podjąć najlepszą decyzję, przy wyborze auta.

Benzyna i diesel

Diesel przeważnie pali mniej od benzyny (sxc.hu)
Diesel przeważnie pali mniej od benzyny (sxc.hu)

Wybierając auto z silnikiem diesla będziemy mogli cieszyć się przede wszystkim stosunkowo niskim spalaniem, które będzie na pewno niższe niż w przypadku silnika benzynowego. W takim przypadku trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że silnik tego typu potrzebuje odpowiedniej ilości czasu do tego, by mógł się nagrzać, co może stanowić niemały problem podczas okresu zimowego. Wówczas jeśli pokonujemy autem jedynie kilkanaście kilometrów każdego dnia to może się okazać, że nasz samochód nie zdąży się nagrzać, co może powodować pojawianie się usterek i awarii, które w przypadku silników diesla mogą okazać się bardzo drogie w naprawach.

Jeśli więc wybierzemy silnik benzynowy to możemy mieć pewność, że wiele z tych problemów nie będzie nas dotyczyć, ponieważ silnik tego typu rozgrzewa się o wiele szybciej. Należy jednak wówczas zdawać sobie sprawę z tego, że spalanie może być sporo wyższe, szczególnie jeśli mamy dosyć ciężką nogę i czasem lubimy mocniej wcisnąć pedał gazu. Wybór należy to nas, lecz w każdym przypadku powinien być on jak najlepiej przemyślany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

KOMENTARZE

Wypowiedz się na ten temat